Musträstas, Blackbird, Turdus merula

March 27th, 2006 by Remo Savisaar | Filed under Birds / Linnud .


Tehes tänast jalutuskäiku, otsustasin läbi põigata kohast, kus olin paar kuud tagasi kohanud talvituma jäänud musträstast (talvituma jäävad neist vaid mõned üksikud). Tollel korral sai sinna tükeldatud õunu viidud, sest maapinda kattis paks lumevaip, mis linnukese toiduotsinguid raskendas. Lootuses teda uuesti näha, käisin seal edasi, kuid kahjuks me ei kohtunud. Täna oli see päev, kui mind tervitas tuttav, tasane laul ning esitajaks mustkuub :) Meeldiv oli taaskohtuda ning näha, et linnuke meie karmid külmad üle elas.


Musträstas oli hoos – nautis täiel rinnal sooja, päikesepaistelist ilma ning lume sulamist. Otsis toitu kuivand lehtede alt ning vilistas vaikselt viisijuppi, sealjuures nokka liigutamata. Pani lausa vaatama, et kust see heli tuleb – nokk endal kinni :p


Muidu on musträstas peidulise eluviisiga arg linnuke, kes seltsinguid põlgab.
Liigub kiirelt, hüpates, aegajalt hetkeks peatudes ning ümbrust silmates.
Oma kaunist laulu laseb kuuldavale tavaliselt kõrgelt puu otsast. Laulu võib kuulda aprillist kuni juuli keskpaigani. mp3
Laul aga … on minu jaoks üks kaunemaid, mida kuulnud olen :)

Tänan mõtetes linnukest tänase etenduse ning usalduse eest (jälgida tema toimetamisi mõne meetri pealt,
kus vahepeal oleksin võinud teda lausa käega katsuda – oli tugev elamus)

Tags: , ,

4 Responses to “Musträstas, Blackbird, Turdus merula”

 1. Sven says:

  Vahva seeria. Musträsta laul on minu kõrvale ka üks ilusamaid. Sel aastal veel kuulmata.

 2. selena says:

  Meil on ka musträstas õunatoidul. Ainult et hallrästas ajab teda järjekindlalt ikka minema.

 3. Remo says:

  :)

 4. tanel says:

  Mul kodu juures suvel lõpus lendasid pidevalt päris mitu musträstast. Püüdsin neist ka pilte teha, aga nagu sul siin on kirjutatud, olid nad väga arad.

Leave a Reply

Telli foto
Raamat
Kalender
Taustapildid

Autor

Remo SavisaarRemo Savisaar on sündinud 1978. aastal Tartus. Loodus on teda köitnud juba lapsepõlvest saadik. Loodusfotograafiaga on Remo tegelenud viimased 19 aastat. Tema töid on pärjatud mitmesuguste auhindadega ja need on leidnud tunnustust ka rahvusvahelisel tasandil. Remo pildipäevik blog.moment.ee tunnistati 2006. aasta loomafotode kategoorias maailma parimaks (Photobloggies 2006 Awards). Loe edasi »

Arhiiv