Niidutäpik, Pallas's Fritillary, Argynnis laodice

July 24th, 2006 by Remo Savisaar | Filed under Uncategorized .

9 Responses to “Niidutäpik, Pallas's Fritillary, Argynnis laodice”

 1. tauno says:

  Hei Remo,oleks sulle paar tehnilist-organisatoorset küsimust. Nimelt, 1) Kas oled fotograafia alal n.ö iseõppija või läbinud ka mõned spetsiaalsed koolitused?2) Millist tehnikat kasutad, kui võimas on aparaadi objektiiv jms?3) Kuidas oled organiseerinud oma piltide arhiveerimise? Kas hoiad neid mõnes serveris (nagu näiteks see blogi), kirjutad järjest plaatidele vms? Kas teed ka mingeid varukoopiaid?

 2. Anonymous says:

  Ma küsin veel lisaks, palju ja mida Sa Photoshopis mudid tavaliselt :)?

 3. Remo says:

  Tere Tauno!Fotograafias olen iseõppija. Tehnika poole pealt läksin poolteist aastat tagasi üle digipeegli peale. Varem pildistasin filmile ja klõpsisin digikompaktiga. Kas objektiivi võimsuse all mõtled selle fookuskaugust? 17-300mm vahemik on kaetud erinevate objektiividega. Pikema otsa objektiiv kannab märgistust L ning see on ka enamus ajast ees. Vahest on seal vahel ka 1.4x telekonverter.Praeguse seisuga kirjutan pilte regulaarselt plaatidele. Parimatest teen topeltkoopiad. Lisaks on parimaid alles ka kõvakettal ning osa pilte on laiali ka toimetustes, kust neidvajadusel kätte on võimalik saada. Netis, siin blogis, on vaid väiksemõõtmelised pildid.Iga nädal lisandub keskmiselt 1GB ringis uut pildimaterjali, mis siis ruumi saamiseks vanema pildimaterjali ärakirjutamist plaatidele nõuab.Pildid kannavad kõik numbrit ning teada on, kus plaadil mõni number asub. Nende leidmine on kerge.Lähiajal on plaanis kõrvale soetada ka suuremahuline väline kõvaketas.

 4. fotek says:

  õnnestunud taust

 5. Remo says:

  Pildistan RAW’s ning kaamera poolt pildile lisatavad parameetrid hoian nullis.Kuna RAW, siis informatsioon salvestatakse ilma interpretatsioonita, seda teen aga ise, käsitsi. Sisuliselt pärast pildi konvertimist ajan levelid (hele ja tume ots) paika, lisan teravuse ja ongi kõik.

 6. Erko H. says:

  Kui juba tehniliselt kiusamiseks läks siis küsin kas vahest välku ka kasutad / oled kasutanud, või jätab see isegi minimaalse “fill-flashi” tugevuse juures võltsi maitse juurde?Antud pildi juures meeldib peale tonaalsuse kõige rohkem liblika reljeefsus. Varjud jätavad sellise tunde nagu vend oleks steroidide peal ja sooned pingul :)

 7. Remo says:

  looduse pildistamise juures ei kasuta. proovinud olen, kuid ka minimaalse täitevälgu juures jäi natuke kahtlane maik juurde. ja ega see kaamera peal olev välk ka suurem asi pole. juhtmevaba välku omades kasutaksin seda kindlasti rohkem, sest on olukordi, kus praegusel juhul on pildid nigela valguse tõttu tegemata jäänud. Antud pildist: jah, see reljeefsus paelus mindki siin – täpselt samad mõtted! :)

 8. Rait says:

  Mis peeglit kasutad?See jäi ülal arusaamatuks…

 9. Remo says:

  ma lihtsalt ei pidanud seda vajalikuks märkida. vahet pole, mis marki peegel seal taga on. nii palju siiski, et 1.6x kordajaga peegel on :( Canon 20D siis.

Leave a Reply

Telli foto
Raamat
Kalender
Taustapildid

Autor

Remo SavisaarRemo Savisaar on sündinud 1978. aastal Tartus. Loodus on teda köitnud juba lapsepõlvest saadik. Loodusfotograafiaga on Remo tegelenud viimased 19 aastat. Tema töid on pärjatud mitmesuguste auhindadega ja need on leidnud tunnustust ka rahvusvahelisel tasandil. Remo pildipäevik blog.moment.ee tunnistati 2006. aasta loomafotode kategoorias maailma parimaks (Photobloggies 2006 Awards). Loe edasi »

Arhiiv