Euroopa väikseim kakuline – Värbkakk, Pygmy Owl – the smallest owl in Europe, Glaucidium passerinum

December 5th, 2006 by Remo Savisaar | Filed under Birds / Linnud .


Ta on nii väike kakuline, et ise teda nägemata ei oleks uskunudki, et ta võib nii pisike olla. Kusagil leevikese mõõtu. Murrab närilisi ning väiksemaid linnukesi(peamiselt rasvatihaseid), kes oma mõõtmetelt talle palju alla ei jää. Eelistab tihti istuda mõne kõrge puu ladvas, mis raskendab tema pildistamist. Selle pildi puhul oli mul õnne, istumispuu oli madal ~3,5m.
Foto möödunud talvest.
Väike viide pildile, kus saab aimu tema mõõtmetest -> siin

Tags: , , ,

13 Responses to “Euroopa väikseim kakuline – Värbkakk, Pygmy Owl – the smallest owl in Europe, Glaucidium passerinum”

 1. Risto says:

  :)nii nunnu lind :P

 2. Mattias says:

  täitsa uskumatu, aga pilt on super!

 3. Sven says:

  Hannu Hautalal oli pilt, millel värbkakk oli murdnud siidisaba. Väike kakk istus oksal, suur siidisaba küünistes. Võimas pilt oli, mis andis aimu selle väikese, kuid karmi pilguga linnu loomusest. Kindlasti on värvakas üks minu lemmiklinde.

 4. R says:

  Väiksed on nad tõesti, vist lausa vaid 20cm(?). Lihtne ja ilus. Töötab. Mõnus uuriv pilk selja taha!:)

 5. Remo says:

  Leevike on 16, Värbkakk 16-18 cm.

 6. Anonymous says:

  Lihtsalt võrratu. Suured tänud, Remo, imekaunite piltide eest – alustan iga hommikut sinu fotode imetlemisega ja tuju läheb alati heaks.

 7. Sven says:

  Remo, pildi all viidatud mastaabinäidisel on minu arust väikekakk, mitte värbkakk. Väikekakk meil ei elutse, küll aga mujal maailamas. Silmade ja pea proportsioon on väikekakkudel värbkakkudest erinev, mis ka pildil näha.

 8. kalle says:

  Üks värbkaku võrdluspildi viide Eestist sel sügisel, tehtud Kablis. Hoidsin üsna sügaval peos, kuna nii küünised kui nokk olid arvestatavad.http://www.zone.ee/digitor/galerii_173.htm

 9. tiff says:

  Täiesti masendav – miks mina kunagi ühtegi kakulist looduses tuiates ei näe :(

 10. Remo says:

  see on ikka värbkakk, täpsemalt õnne-värbkakk. Eestis, tõsi küll, ei elutse. Mastaabist aimu saamiseks käras küll. Kalle näite pilt kah väga hea :):) @ anonymous

 11. Kätlin says:

  jaa tuleb meelde, seda võrdlust näitasid ka. marjulgi oli seletamist :)

 12. ah says:

  Tõsiselt ilus linnuke. Mul kodus lendas üks selline ilmselt tihasejahti pidades vastu akent ja murdis kaela. Meeletult kahju oli väiksekesest.

 13. Anti says:

  Täna lendas selline mul vastu akent, õnneks toibus ja lendas kõrvaloleva puu otsa, kus rasvatihased kohe hirmsa kisa tõstsid. Kui akna all istus sain teda tükk aega jälgida, kahjuks pildi peale ei saanud, kuna ei tahtnud teda õue häirima minna.

Leave a Reply

Telli foto
Raamat
Kalender
Taustapildid

Autor

Remo SavisaarRemo Savisaar on sündinud 1978. aastal Tartus. Loodus on teda köitnud juba lapsepõlvest saadik. Loodusfotograafiaga on Remo tegelenud viimased 19 aastat. Tema töid on pärjatud mitmesuguste auhindadega ja need on leidnud tunnustust ka rahvusvahelisel tasandil. Remo pildipäevik blog.moment.ee tunnistati 2006. aasta loomafotode kategoorias maailma parimaks (Photobloggies 2006 Awards). Loe edasi »

Arhiiv