Kullas, in the golden light – Sookurg, Crane, Grus grus

July 5th, 2007 by Remo Savisaar | Filed under Birds / Linnud .

15 Responses to “Kullas, in the golden light – Sookurg, Crane, Grus grus”

 1. prillmadu says:

  Kui kaunis! Äärmiselt huvitav valgus. Aitäh Remole! Mu päev algas päikseliselt isegi päikesepaisteta.

 2. Toivo Ellakvere says:

  konn kõhus, nokk kullas?

 3. BC says:

  muide.. olen ise ka viimasel ajal sookurgesid pildile püüdnud.. nii lihtsalt huviks küsin, mis toru sa selle pildi tegemiseks kasutasid?

 4. Anonymous says:

  Ning mis filtrit, et nii mõnus soe kollane/punakas valgus õhus.

 5. Remo says:

  bc: ikka seda sama, mida ka teiste piltide tegemiseks – 300mm + 1.4 TCanom: ei mingit filtrit. vaata madalal olevat päikest (loojang/tõus) vastu valgust, siis saad aru, kust selline tonaalsus. ajaliselt praegu 4 hommikul või 10 õhtul.

 6. Anonymous says:

  Tere Remo!Mis konverter sul on,kas sigma?,kui siis kas AF ok?,k�sin sest mul see canoni 400 mm toru ja AF ei toimi?

 7. Anonymous says:

  See tähendab et sigma 1,4x konverteriga ei toimi:(

 8. Remo says:

  sigma oma jah. AF ei toimi arvatavasti selle tõttu, et püsiava on kas f8 või kinnisem.või on sul 400mm f4? siis peaks toimima küll.anyway, koos konverteriga on mul ava f5.6. kui mu 300mm oleks f4 asemel püsiavaga f5.6 siis (konverteriga f8) AF ei töötaks. Kui jutt käis aga canon 100-400mm objektiivist,siis on see juba piisavalt pikk, et sinna konverterit mitte panna – konverter viib zoom torul ka kvaliteedi alla.

 9. Anonymous says:

  Ah vot kus kala sis:),mul on jah see 400mm fix ja f5,6 ja ava läheb f8 kui konverteri külge kruvin,aga äkki oskad öelda kas canoni oma konverteriga seda probleemi ei ole?Igatahes tänud vastamast:)

 10. Remo says:

  see “jama” püsib ka canoni oma konverteriga. üks võimalus peaks olema, kui konverteril paar klemmi kinni teipida. siis pidi AF tööle jääma (kuna kere ei loe välja, et konverter vahel ning ava selletõttu üle f5.6). täpsemalt uuri selle kohta googlest

 11. Anonymous says:

  Heh!,kinni teipima:)))Aga aitäh sulle,uurin ise edasi.

 12. Anonymous says:

  Remo!Kuule googeldasin ja leidsin,teipisin kinni ja AF hakkas toimima,aga ühest asjast ei saand aru kas ava jääb nüüd f5 või f8,kaameras(20d) näitab küll f5,aga mis ta tegelikult jääb,aga tahan sind veelkord tänada,ise ma poleks sellist asja osanud otsidagi:)))

 13. Remo says:

  valguse mõttes on toru sama pime ikka, kui oleks teipimata (f8). kaamera teab aga, et ava on f5.6 ;)

 14. Anonymous says:

  Selge pilt,veelkord tänud:)))

 15. greta says:

  nagu polekski päris oleks hoopiski nagu muinasjutt

Leave a Reply

Telli foto
Raamat
Kalender
Taustapildid

Autor

Remo SavisaarRemo Savisaar on sündinud 1978. aastal Tartus. Loodus on teda köitnud juba lapsepõlvest saadik. Loodusfotograafiaga on Remo tegelenud viimased 19 aastat. Tema töid on pärjatud mitmesuguste auhindadega ja need on leidnud tunnustust ka rahvusvahelisel tasandil. Remo pildipäevik blog.moment.ee tunnistati 2006. aasta loomafotode kategoorias maailma parimaks (Photobloggies 2006 Awards). Loe edasi »

Arhiiv