Päikese käes peesitamas – Kährik, Raccoon dog, Nyctereutes procyonoides

March 15th, 2010 by Remo Savisaar | Filed under Mammals / Imetajad .


Eelmise nädala alguses võis õhus tunda juba kevade märke. Rasvatihased laulsid “sitsikleit-sitsikleit”, suur-k1rjurähnid ajasid üksteist puult-puule lennates taga ja tegid juba proovi kevadiseks trummeldamiseks. Ei üllatanud mind siis enam seegi, et kährik talveunest ärganud on ja päikese käes peesitab. Hiljem märkasin ka tema kaaslast – teist kährikut. Tegu on nende samade kährudega, kes mul siin ka kevadel figureerisid.
Jaa, vaatamata vahepeal juurde tulnud lumele ning külmakraadidele ei jää kevade võidukäik tulemata! :)

Tags: , ,

2 Responses to “Päikese käes peesitamas – Kährik, Raccoon dog, Nyctereutes procyonoides”

  1. Karl says:

    Kevad võiks tulla jah kiiremini, mitte et mul midagi lume vastu oleks, kuid nii oleks normaalne et iga aastaaeg omal väljakujunenud ajal. Täna näitas termomeeter miinuskraade, kuid päikese käes on juba paganama soe. Tuleb oodata aega, mil esimesed kiivitajad ja põldlõokesed saabuvad ning sooja jope asemel saab kandma hakata vesti. :)

  2. remotesensingiekologia says:

    Shouldn’t it be hibernating at this time of the year?

Leave a Reply

Telli foto
Raamat
Kalender
Taustapildid

Autor

Remo SavisaarRemo Savisaar on sündinud 1978. aastal Tartus. Loodus on teda köitnud juba lapsepõlvest saadik. Loodusfotograafiaga on Remo tegelenud viimased 19 aastat. Tema töid on pärjatud mitmesuguste auhindadega ja need on leidnud tunnustust ka rahvusvahelisel tasandil. Remo pildipäevik blog.moment.ee tunnistati 2006. aasta loomafotode kategoorias maailma parimaks (Photobloggies 2006 Awards). Loe edasi »

Arhiiv