Lest ja Tõmmukajakas, Flounder and Lesser Black-backed Gull, Larus fuscus

April 7th, 2010 by Remo Savisaar | Filed under Birds / Linnud .


Märkasin rannikul jalutades kivil toimetavat tõmmukajakat. Ega hästi aru ei saanud, mille kallal ta seal nokitseb. Tegevust tal seal igatahes jätkus. Nagu mingi suurem nahalapp oleks kivil olnud, mida ta siis nokaga usinasti tagus. Alles siis, kui see suur “lapp” ümber tõsteti sai pilt selgeks – lest! Lind askeldas kala kallal ligi kümme minutit, kuni kaaslanegi talle seltsi saabus. Selle peale lõi vist kajakas “käega” ning otsustas, et mis siin ikka jamada – neelan parem alla! Lupsti! Kas tõesti läheb see lapik kala tervenisti kurgust alla?! Jah, läks. Mängleva kergusega.

10 Responses to “Lest ja Tõmmukajakas, Flounder and Lesser Black-backed Gull, Larus fuscus”

 1. Anonymous says:

  Varakevadine fotoseeria, väga meeleolukas!

 2. Jarek says:

  Aiiiii. Väga hea. Viimasel pildil on kael nagu vihmaveetoru.

 3. C.U. says:

  Võimas! :)

 4. Kersti says:

  Nagu boa kes äsja jänese alla neelanud :)

 5. janark says:

  haaah :D…. on ikka müstilised linnud need kajakad, kõik sobib

 6. Bronwen says:

  Greedy Gull! Looks uncomfortable now…eyes bigger than his gullet?

 7. Anonymous says:

  …ja head isu!

 8. Helena says:

  hahaha, ma nii naersin selle 2 viimase pildi peale :D krt tal peab pugu ikka hästi venima… ma ei tea lindudest kahjuks mitte midagi, aga meenutab jah boad, kes on terve merisea nahka pistnud.

 9. Anonymous says:

  ei ole siin imestada midagi – mul läheb vahel süda haledaks ja annan aknale lennanud kajakale terve saianuki – neelab ka “elusalt” alla, natuke aega on kael jäme, siis tuleb juba uue järele :)

 10. Lammas Naljahammas says:

  Huumor :)

Leave a Reply

Telli foto
Raamat
Kalender
Taustapildid

Autor

Remo SavisaarRemo Savisaar on sündinud 1978. aastal Tartus. Loodus on teda köitnud juba lapsepõlvest saadik. Loodusfotograafiaga on Remo tegelenud viimased 16 aastat. Tema töid on pärjatud mitmesuguste auhindadega ja need on leidnud tunnustust ka rahvusvahelisel tasandil. Remo pildipäevik blog.moment.ee tunnistati 2006. aasta loomafotode kategoorias maailma parimaks (Photobloggies 2006 Awards). Loe edasi »

Arhiiv