Lubasin pajatada natuke pikemalt, kus vahepeal käidud sai. Viibisin nimelt viis päeva Saaremaal,
avastades sealset loodust. Sisemaa mehele oli see meeldiv vaheldus – rannikulinnud, meremaastik, kadakad.
Minu ammune soov oli kohtuda naaskelnokkadega ning ootamatult avanes tänavu selleks ka võimalus.
See sai teoks tänu Saaremaa Loodusretked abivalmitele poistele.
Naaskelnokk on meil kahtlemata üks kaunemaid ja graatsilisemaid kurvitsaid, keda naljalt juba ei kohta.
Nende arvukus on meil tagasihoidlik – 2003-2008 andmete põhjal pesitseb meil vaid 150-300 paari naaskelnokkasid.
Seda on pea sama palju(vähe), kui merikotkaid.
Kui teilgi on soov seda Looduse meistriteost oma silmaga näha, neid vaadelda ja miks mitte ka pildistada,
siis kiigake Saaremaa Loodusretked lehele ning võtke nendega julgelt ühendust.
Tegu on kogenud ja abivalmite inimestega, looduse fanattidega. Looduselamus on igaljuhul garanteeritud.
Lisaks naaskelnokkadele on võimalik vaadelda ja pildistada ka tuttpütte, s o okurgi ning palju muudki põnevat.
Nii neil kui ka loodusel on varuks omajagu üllatusi.
Tunnen siinkohal soovi viidata ka öömajale, Loojangu B & B, kus tundsin end kui omas kodus.
Asukoht, ruumid, hubasus, vaade, meeldiv pererahvas, soe vastuvõtt. Julgen soojalt soovitada!
Aitäh Tambet, Ergo, Tõnu!
If you are interested in taking pictures of those beautiful Avocets in Saaremaa island – don´t hesitate to contact info(at)saaremaaloodusretked.ee. For accomodation I suggest Loojangu B&B.
Tags: Naaskelnokk, Avocet, Recurvirostra avosetta
Nagu ma näen, siis ilmaga vedas ka väga
Jah, kui õhtul puhus veel raju tuul, siis loojangu ajaks see õnneks vaibus.
Mis fookuskaugusega oli kasutatud objektiiv?
Objektiiv oli 300mm, kuid vahel ka kahekordne telekonverter. Ise olin varjelina all. Naaskelnokad on aga üpriski suured linnud võrreldes teiste kurvitsalistega, mistõttu saab neid ilusti distantsilt jälgida. Suurusest rääkides, Euroopa suurim kahlaja, suurkoovitaja on 50-60cm, siis naaskelnokk on 42-46cm. Väiketüll aga 14-15cm.
Magus valgus! Väga graatsilised linnud. Olen neid ka Hiiumaal kohanud. Kahjuks head pilti pole saanud.
kaljukotkaid siiski 50 paari ringis
Tänud, Hannes! Olen kaljukotka puhul kogemata talvise arvukuse üles märkinud. Viin paranduse sisse ja asendan kaljuka arvukama merikorkaga.