Metsnik – Pasknäär, Jay, Garrulus glandarius

October 28th, 2011 by Remo Savisaar | Filed under Birds / Linnud .

Metsnik - Pasknäär, Jay, Garrulus glandarius, sügis, autumn, fall, kuldne, golden, portree, portrait, okroober, october, tammenäär
Pasknäär on üks tänuväärne lind, kelle spetsialiteediks on tammed. Neid istutab ta sügisel usinasti. Tegelikult varub ta tammetõrusid siiski toiduks, peites neid siia-sinna, kuid ega sa ju kõiki peidetuid enam hiljem mäleta ja üles leia. Nii ongi see lind, keda võiks nimetada hoopis tammenääriks, peamine tamme looduslik levitaja.

Tags: , ,

10 Responses to “Metsnik – Pasknäär, Jay, Garrulus glandarius”

 1. Kuna pilti vaadates arvaksin ise, et linnu rinnast ja seljast on üle käidud burn’n’dodge tööriistaga, siis mainin ära, et seda tehtud ei ole. Seda siis neile, kellel sama mõte tekkis :)

 2. eva says:

  Lahe pühapaiste:-)

 3. Väga ilus pilt! Taust on eriti hea.

 4. Anna says:

  Päris ebareaalne pilt on jah, muinasjutuline, nagu joonistus. :)

 5. Valmar says:

  Päsknäär “istutab” tammesid ka nii, et kogub oma söögikulglasse palju tõrusid(väidetavalt isegi kuni 12) korraga, aga lennates kaela asend ja pikkus lüheneb, mistõttu hakkavad tõrud lennates nokavahelt maha pudenema. Nii ta neid õhust “istutabki”.

 6. Sille says:

  Vau mis pilt, see on nagu maalitud portree! Super!

 7. Judy says:

  He is gorgeous! Especially with the golden background! I love the blue stripe on his wing!!
  And the photos of the Northern Lights are incredible!!!

 8. Diana says:

  Mis digikaga see tehtud on ? ja mis kauguselt ?

 9. Tavalise digitaalse peegelkaameraga ning kaugus linnust oli kusagil 13-15m. Paar tundi jälitamist, isendi tundma õppimist ja tema lemmik oksade välja selgitamist … siis veel passimine ja õhtuks oligi pilt käes.

  Ühesõnaga ega siis kaamera ise pilti tee või klaver ise mängi ;)

 10. Kairi says:

  Nägin kunagi Tallinnas Glehni pargis kahte pasknääri, kelle rinnaesised olid uskumatult punased. Oma aias näen pasknääre sageli, aga punase rinnaesisega pole rohkem näinud.

Leave a Reply

Telli foto
Raamat
Kalender
Taustapildid

Autor

Remo SavisaarRemo Savisaar on sündinud 1978. aastal Tartus. Loodus on teda köitnud juba lapsepõlvest saadik. Loodusfotograafiaga on Remo tegelenud viimased 19 aastat. Tema töid on pärjatud mitmesuguste auhindadega ja need on leidnud tunnustust ka rahvusvahelisel tasandil. Remo pildipäevik blog.moment.ee tunnistati 2006. aasta loomafotode kategoorias maailma parimaks (Photobloggies 2006 Awards). Loe edasi »

Arhiiv