Tüll ja tibu, Plover and chick

July 10th, 2012 by Remo Savisaar | Filed under Birds / Linnud .

Väiketüll, Little Ringed Plover, Charadrius dubius
9.July
Jaanipäeval lisan oma FB kontole alloleva pildi ning järgneva jutu: “On Jaanipäev ning väljas kallab juba hommikust saadik vihma. Jah, võiks hoopis paista päike ning puhuda mõnusalt soe suvetuul. On ju ikkagi suvi! Aga selline see ilm kord juba on. Vähemalt on meil võimalus istuda toas ning vaadata kuidas vihm aknale koputab. Vaadake aga seda vaprat väiketülli – tema istub munadel! Haudub, ootab ja loodab… Ning kui kõik hästi läheb, siis kooruvad järgmisel nädalal munadest ka tibud. Head Jaani!

Täna on mul hea meel teatada, et kõik läkski hästi! :) 19 päeva haudumist ning eile koorusid väiketüllil esimesed tibud. Täna koorus ka neljas ning ühtlasi viimane tüllilaps. Nüüd jääb üle vaid soovida, et neil elus hästi läheks!

Väiketüll, Little Ringed Plover, Charadrius dubius
23.June

Tags: , ,

5 Responses to “Tüll ja tibu, Plover and chick”

 1. Maili says:

  Tõeliselt liigutav lugu… Ja tibu on heade värvidega – tükk aega vaatamist, enne kui üles leidsin :)

 2. Kersti says:

  Väga ilus lugu ja pilt! Tülliaastale eriliselt sobilik.

 3. Kersti says:

  Ja kaitsevärvus on neil tõesti hea! Kui see tüllilaps seal kiivide vahel üksinda kükitaks ja häält ei teeks, siis teda oleks ikka väga raske leida.

 4. Ingrid says:

  Aitäh, Remo, nii südamlik lugu ja pildid …. minul tuli küll pisar silmanurka!

 5. Gerli says:

  Nii tore tibu ja nende kaitsevärv on tõesti hea, vaat, et kogemata peale ei astu.

Leave a Reply

Telli foto
Raamat
Kalender
Taustapildid

Autor

Remo SavisaarRemo Savisaar on sündinud 1978. aastal Tartus. Loodus on teda köitnud juba lapsepõlvest saadik. Loodusfotograafiaga on Remo tegelenud viimased 19 aastat. Tema töid on pärjatud mitmesuguste auhindadega ja need on leidnud tunnustust ka rahvusvahelisel tasandil. Remo pildipäevik blog.moment.ee tunnistati 2006. aasta loomafotode kategoorias maailma parimaks (Photobloggies 2006 Awards). Loe edasi »

Arhiiv