Hülgejuntsu, Baby Seal

March 15th, 2013 by Remo Savisaar | Filed under Mammals / Imetajad .

Hülgejunsu, Baby Seal Hallhüljes, Grey Seal, Halichoerus grypus läänemeri loomalaps baby animal jää talv Remo Savisaar Eesti loodus Estonian Estonia Baltic nature wildlife photography photo blog loodusfotod loodusfoto looduspilt looduspildid
Hiljuti sai kajakiga tehtud üks mereretk ning kohata õnnestus ka hülgeid. Olgu siinkohal öeldud, et ka ise sai käitutud kui hüljes ehk liigutud jääl vaid roomates ja sedagi ainult siis, kui looma tähelepanu oli hajutatud. Teistsuguse väljanägemisega laisalt liikuv hüljes neis huvi ei äratanud ning mind justkui ei olekski seal olnud. See võimaldas loomi jälgida häirimatult, ajamas oma tavapäraseid hülgeasju. Teisiti ei oleks selline jälgimine mõeldavgi. Inimese nähtav juuresolek peletab hülgeemad ja kriitilises vanuses pojad võivad seejuures nälga jääda. Suuresti sai häirimatu jälgimine võimalikuks tänu sellele, et nägemine ei ole hüljestel just tugevamate killast. Päris sageli tuli distantsi hoidmiseks roomata hoopis jalad ees.

Pildil on päikese käes mõnulev hülgejunsu :)

Tags: , ,

8 Responses to “Hülgejuntsu, Baby Seal”

 1. karl says:

  No on tore võte!

 2. Harcourt Béatrice says:

  So sweet, so nice… and so happy !!! Thanks !

 3. k. says:

  Aitäh!

 4. Aarne says:

  Mul on hea meel näha, et sul sel aastal õnnestus hülgejunsut kohata.

 5. Triin says:

  kuulasin Kuku raadiost, et käid vee ( jää ) peal palju.
  Pane kaela jäänaasklid, nendega saab jääaugust hõlpsasti välja ronida.
  http://kalastus24.ee/index.php?route=product/product&product_id=763

  turvalist pildistamist!

 6. Cax says:

  Odsa siuke paks villane mukats :D :D :D Hülgekaameras on kahjuks mingine kala sees, et ei võta vunki sisse.

 7. Aitäh, Triin!
  Pean need jäänaasklid ikka ise endale soetama jah! (Need on mul mitu aastat olnud nö kingisoovide listis, kuid … tänini pole jõulumees mulle neid veel toonud). Parandan nüüd selle vea ja teen tellimuse ära :)

 8. Maris S says:

  Mõnus päevitaja!! :)

Leave a Reply

Telli foto
Raamat
Kalender
Taustapildid

Autor

Remo SavisaarRemo Savisaar on sündinud 1978. aastal Tartus. Loodus on teda köitnud juba lapsepõlvest saadik. Loodusfotograafiaga on Remo tegelenud viimased 19 aastat. Tema töid on pärjatud mitmesuguste auhindadega ja need on leidnud tunnustust ka rahvusvahelisel tasandil. Remo pildipäevik blog.moment.ee tunnistati 2006. aasta loomafotode kategoorias maailma parimaks (Photobloggies 2006 Awards). Loe edasi »

Arhiiv