Rebaseema, Mother fox

June 26th, 2013 by Remo Savisaar | Filed under Mammals / Imetajad .

Rebane, Red Fox, Vulpes vulpes Rebaseema, Mother fox animal heinamaa meadow suvi Remo Savisaar Eesti loodus  Estonian Estonia Baltic nature wildlife photography photo blog loodusfotod loodusfoto looduspilt looduspildid
On ikka ütlemata hea tunne, kui hiilimine-roomamine-varitsemine vilja kannab ning loom plaaniga kaasa tuleb (ehk siis täpselt sinna ma teda ootasingi)! :)

See kaval ja kogenud vanarebane oli heinamaal jahti pidamas. Huvi pakkusid talle just seal maas pesitsevad linnud, õigemini nende pojad. Nii jäigi rebane oma paarikümneks minutiks põldlõokese pesa lähedusse passima. Linnuema istus põõsal, toit nokavahel ja ootas vaikselt. Rebane ootas samuti – kiiret tal ei olnud. Ta ootas, millal viimaks mõne linnupoja kannatus katkeb ja viimane niutsudes süüa hakkab küsima. Aga linnupojad olid tublid ja püsisid vakka. Rebasel jäigi pesa avastamata. Seejärel jätkas rebane oma heinamaa ringi, mille serval ootasin teda mina. Kartsin, et peale esimest kaameraplõksu paneb rebane kohe ajama, kuid õnneks mitte! See võõras heli tekitas viimases hoopis huvi! Kui esimese pildina võtsin hetke heinte tagant piiluvast rebasest, siis järgmine hetk on siin, teie ees. Peale seda tuli rebane veelgi lähemale, kuid leidis, et asi on ikka kahtlane ning kõndis poolkaares vaikselt ja väärikalt eemale. Ei mingit paanikat ega põgenemist. Nähes, et rebane on juba 40m kaugusel, otsustasin minagi vaikselt, kükal-kõnnis eemalduda. Olles jõudnud varitsuspaigast sajakonna meetri kaugusel tõusin vaikselt püsti ja kõndisin eemale – rebane ei lasknud end suurt häirida ning jäi sinna edasi toimetama. Eks teda ole ootamas näljased rebasekutsikad, seega peab rebaseema kõvasti pingutama, et pojad söönud ja rõõmsad oleksid :)

Tags: , ,

2 Responses to “Rebaseema, Mother fox”

  1. Triin says:

    Kui pilt rebasest heintes on tort, siis pildilugu on kirsiks sellel. Alati on põnev natukene piiluda ka kaadritagusesse maailma, sest seal toimub palju rohkem kui ühele fotole mahub.

  2. Judy says:

    She sure looks run off her feet, so skinny!!!
    I love the late sunlight on the wings of the owl in the next post, too!!!

Leave a Reply

Telli foto
Raamat
Kalender
Taustapildid

Autor

Remo SavisaarRemo Savisaar on sündinud 1978. aastal Tartus. Loodus on teda köitnud juba lapsepõlvest saadik. Loodusfotograafiaga on Remo tegelenud viimased 19 aastat. Tema töid on pärjatud mitmesuguste auhindadega ja need on leidnud tunnustust ka rahvusvahelisel tasandil. Remo pildipäevik blog.moment.ee tunnistati 2006. aasta loomafotode kategoorias maailma parimaks (Photobloggies 2006 Awards). Loe edasi »

Arhiiv