Pika koonuga – Vesimutt, Water shrew, Neomys fodiens

March 5th, 2014 by Remo Savisaar | Filed under Mammals / Imetajad .

Vesimutt, Eurasian water shrew, Neomys fodiens Remo Savisaar Eesti loodus Estonian Estonia Baltic nature wildlife photography photo blog loodusfotod loodusfoto looduspilt looduspildid
Olen vahelduva eduga vesimutti jälginud nüüd juba üle kolme kuu ja viimaks on märgata muutust nende käitumismustris – üha sagedamini (kuid siiski harva) võib seda tillukest loomakest näha nüüd ka vilksamisi mudasel kraavikaldal. Esteetiliselt pole just teab mis silmailu pakkuv loomake, selline väike tombuke, kuid mulle pakub tema jälgimine ja pildile püüdmine omajagu väljakutset ja põnevust! :) See pilt sündis eile õhtul.

Tags: , ,

5 Responses to “Pika koonuga – Vesimutt, Water shrew, Neomys fodiens”

 1. Liis says:

  Kas nad käivad toitu otsimas vee all ja kaua sellised väiksed loomakesed üldse hinge kinni suudavad hoida?

 2. Cax says:

  Appi kui armas! Nunnumeeter kohe lakke kinni!
  Ta on justkui mõni pisike hatune tegelane Tove Janssoni loomingust, kas väike häbelik Ti-Ti-Uu või puhmaskulmudega loomake Muumitrolli nõudekapi alt, või mõni pikaninaline tüüp Tove piltidelt, kes asjatab omaette “selles koduvanavallatus maailmas.” Super! :D :D :D

 3. Ingrid says:

  Hea tuju kindlustatud; vaadates pilti ja lugedes eelnevat kommentaari…..aga just täna märkasin aias kahtlasi poollahtisi tunneleid !!??

 4. Täna, nüüd õhtul, vinnas vesimutt veekogu kaldale üsna uimase konna! Konn kaalus arvatavasti rohkemgi kui vesimutt ise. Vesimutil olid arvatavasti õhtusöögi mõtted peas, konn oli aga üsna suur tükk!
  Peagi kadus vesimutt paarikümneks sekundiks vaateväljast… ehk läks teisi vesimutte õhtusöögile kutsuma? Igaljuhul kasutas konn võimalust ning lasi jalga! :D Tagasi jõudnud vesimutt oli nõutu, kuid mõtles vist endamisi, et “oligi teine liiga suur tükk.”

 5. Ingrid says:

  …ja meil siin jälle hea tuju!!! Elujõudu nii vesimuttidele, Sulle, Remo kui kõigile loodusesõpradele !!

Leave a Reply

Telli foto
Raamat
Kalender
Taustapildid

Autor

Remo SavisaarRemo Savisaar on sündinud 1978. aastal Tartus. Loodus on teda köitnud juba lapsepõlvest saadik. Loodusfotograafiaga on Remo tegelenud viimased 19 aastat. Tema töid on pärjatud mitmesuguste auhindadega ja need on leidnud tunnustust ka rahvusvahelisel tasandil. Remo pildipäevik blog.moment.ee tunnistati 2006. aasta loomafotode kategoorias maailma parimaks (Photobloggies 2006 Awards). Loe edasi »

Arhiiv