Rabakonn, Moor frog, Rana arvalis

April 21st, 2014 by Remo Savisaar | Filed under Close-up / Lähivõtted .

Rabakonn, Moor frog, Rana arvalis Spring kevad Remo Savisaar Eesti loodus Estonian Estonia Baltic nature wildlife photography photo blog loodusfotod loodusfoto looduspilt looduspildid
Pikki aastaid on üheks minu väikeseks sooviks olnud ära näha müstiliselt sinised, pulmarüüs olevad isased rabakonnad. Mäletan, kui nägin esmakordselt pilte meil pildistatud sinistest konnadest, siis arvasin, et sinine värvus on nö visuaalne silmapete ehk siis loom ise on varjualas ja selle tõttu on värvus sinine. Tegelikult aga ongi mõned (minu vaadeldud pundist 1/8) isased rabakonnad pulmade ajal üleni sinised!

Eile täitus viimaks see väikene soov ning mul õnnestuski neid kohata! Ettevaatlikult veekogu kaldale roomates kadusid suuremad ja sinisemad rabakonnad koheselt sulpsti vee alla. Isegi tunnike hiljem ei andnud nad end enam näole. Vaatamata sellele õnnestus siiski üks paarike püüda ka pildile! :)

Tags: , ,

2 Responses to “Rabakonn, Moor frog, Rana arvalis”

  1. Triin says:

    Tõesti ilusat värvi ja isegi silm on sinise varjundiga :)

  2. Harcourt Béatrice says:

    Love, love ,love !!

Leave a Reply

Telli foto
Raamat
Kalender
Taustapildid

Autor

Remo SavisaarRemo Savisaar on sündinud 1978. aastal Tartus. Loodus on teda köitnud juba lapsepõlvest saadik. Loodusfotograafiaga on Remo tegelenud viimased 16 aastat. Tema töid on pärjatud mitmesuguste auhindadega ja need on leidnud tunnustust ka rahvusvahelisel tasandil. Remo pildipäevik blog.moment.ee tunnistati 2006. aasta loomafotode kategoorias maailma parimaks (Photobloggies 2006 Awards). Loe edasi »

Arhiiv