Händkakk, Ural Owl, Strix uralensis

March 27th, 2015 by Remo Savisaar | Filed under Birds / Linnud .

Händkakk, Ural Owl, Strix uralensis Remo Savisaar Eesti loodus  Estonian Estonia Baltic nature wildlife photography photo blog loodusfotod loodusfoto looduspilt looduspildid
Suundusin eile üle tüki aja taas oma nö ilvesekohta. Sellel korral oli plaan otsida poegadega emakaru, kes seal piirkonnas viimasel nädalal vaikselt toimetanud on. Karusid ma suurt otsida ei jõudnudki, sest minu tee ristus hoopis händkakuga! Olin sealsel alal iga kord üht lagendikku vaadanud, et seal võiks kohata mõnd kakulist! Kõik tundus sobivat! Nüüd viimaks kohtasingi! :) Sain seda hännakat häirimatult jälgida ligi 15 minutit. Viimaks tegi ta ühe sööstu (pildil) ning kadus kuluheina varju. Sinna jäi ta ligi minutiks – arvatavasti tabas sealt hiire, kelle kohapeal nahka pistis. Peale seda suundus ta jahile juba metsasügavikku. Sinna ma talle sellel korral ei järgnenud.

Tags: , ,

One Response to “Händkakk, Ural Owl, Strix uralensis”

  1. Triin says:

    On ikka imeline koht – ilvesed, karud, kakud. Korralik mets.
    Ma lootsin ka mõnd kakku leida ja paari lindu isegi pimedas kuuldud, aga pesakohaga on keerulisem. RMK võttis ette ja kõik vähemalt 70 aastased puistud läksid piirkonnas sel kevad-talvel raiesse.

Leave a Reply

Telli foto
Raamat
Kalender
Taustapildid

Autor

Remo SavisaarRemo Savisaar on sündinud 1978. aastal Tartus. Loodus on teda köitnud juba lapsepõlvest saadik. Loodusfotograafiaga on Remo tegelenud viimased 19 aastat. Tema töid on pärjatud mitmesuguste auhindadega ja need on leidnud tunnustust ka rahvusvahelisel tasandil. Remo pildipäevik blog.moment.ee tunnistati 2006. aasta loomafotode kategoorias maailma parimaks (Photobloggies 2006 Awards). Loe edasi »

Arhiiv