Väike-konnakotkas, Lesser Spotted Eagle, Aquila pomarina

April 30th, 2015 by Remo Savisaar | Filed under Birds / Linnud .

Väike-konnakotkas, Lesser Spotted Eagle, Aquila pomarina Remo Savisaar Eesti loodus Estonian Estonia Baltic nature wildlife photography photo blog loodusfotod loodusfoto looduspilt looduspildid
Eile oli mul haruldane võimalus jälgida üle tunni aja väike-konnakotkast, kes toitus hallvaresest. Selle hallvarese püüdis ja tappis ta ise. Ma varem isegi ei teadnud, et konnakotkas võib hallvarest saagiks noppida. Enamasti toitutakse hiirtest ja kevadisel ajal ka konnadest. Kogu see tegevus leidis aset umbes 8 meetri kaugusel mu varjest – see oli võimas vaatepilt! :) Aga see ei olnud veel kõik – peagi liitus selle kotkaga ka tema kaaslane ning hiljem õnnestus mul näha neid ka paaritumas. Võib õelda, et oli taaskord üks vinge ja elamusi pakkuv päev! :)

PS Väike-konnakotkas on kõige arvukam kotkaliik Eestis, siin pesitseb üle 500 paari. Eesti asub selle liigi leviku loodepiiril, Soomes ega Rootsis nad ei pesitse.

Yesterday I was fortunate to watch Lesser Spotted Eagle for over an hour! He was eating a Hooded Crow just eight meters from my hide! :) Hooded crow, which he had caught and killed himself. I didn’t even know they might do that, since small rodents are favorite food for them, but in spring time they also eat frogs. And that wasn’t all – soon his partner joined him and I was lucky to see them mating. That was another great day! :)

BTW Lesser Spotted Eagle is the most numerous eagle species in Estonia, here are breeding over 500 pairs. Estonia is situated on the NW limit of the range, they don’t breed in Finland or Sweden.

Tags: , ,

5 Responses to “Väike-konnakotkas, Lesser Spotted Eagle, Aquila pomarina”

 1. Nadege says:

  What a treat it must be to look at wildlife from your hide, particularly this beautiful eagle!

 2. Marko says:

  Ja üks neist on see suvi pesitsemas lausa mustamäe männipargi lähistel. Mitmeid kordi näinud oma koduaknast tema kohalviibimist.

 3. K. says:

  Sel sügisel oleme sellist lindu mitu korda näinud Mustamäel Sääse asumis. Korra üritas püüda tuvi, ebaõnnestus.

 4. Hmm, konnakotkad on rändlinnud ja lahkuvad meil septembris. Linna nad juba ei tule ja, see et konnakotkas tapab suurema linnu (tuvi) on üsna erandlik. Julgen pakkuda, et mustamäe puhul oli tegu noore kanakulliga (kelle sulestik on pruun), kelle toidulauale kuuluvad linnud (sh. tuvid) igapäevaselt.

 5. Marko: See peab olema kanakull või äärmisel juhul hiireviu. Konnakotka julgeksin küll välistada.

Leave a Reply

Telli foto
Raamat
Kalender
Taustapildid

Autor

Remo SavisaarRemo Savisaar on sündinud 1978. aastal Tartus. Loodus on teda köitnud juba lapsepõlvest saadik. Loodusfotograafiaga on Remo tegelenud viimased 19 aastat. Tema töid on pärjatud mitmesuguste auhindadega ja need on leidnud tunnustust ka rahvusvahelisel tasandil. Remo pildipäevik blog.moment.ee tunnistati 2006. aasta loomafotode kategoorias maailma parimaks (Photobloggies 2006 Awards). Loe edasi »

Arhiiv