Helkivad ööpilved, Noctilucent Clouds

July 14th, 2016 by Remo Savisaar | Filed under Landscapes / Loodusvaated .

Helkivad ööpilved, Noctilucent Clouds järv leik öö night öömeeleolu pime hämar Remo Savisaar Eesti loodus  Estonian Estonia Baltic nature wildlife photography photo blog loodusfotod loodusfoto looduspilt looduspildid
2:31, 14/06/2016, Tartumaa, Estonia.
Täna öösel võis taevas näha erakordset helkivate ööpilvede vaatemängu.

4 Responses to “Helkivad ööpilved, Noctilucent Clouds”

  1. Cax says:

    Hm, ma olen neid sageli näinud, aga pole osanud helkivateks ööpilvedeks pidada, vaid et mingised triibud ja udu on lihtsalt taeva jäänd ja loojunud päike siis valgustab neid altpoolt.

  2. Cax says:

    Aa, ja kuna lugesin hiljuti nende Piiblist tuntud alumiste ja ülemiste vete kohta, vaatasin ööpilvede pilte, siis tundub, justkui peegeldukski sealt see “ülemine vesi” – justkui veepinnavirvendus madalas rannas :)

  3. Joel Pendon says:

    As the mesosphere contains very little moisture, approximately one hundred millionth that of air from the Sahara desert , Noctilucent clouds are first known to have been observed in 1885, two years after the 1883 eruption of Krakatoa .

Leave a Reply

Telli foto
Raamat
Kalender
Taustapildid

Autor

Remo SavisaarRemo Savisaar on sündinud 1978. aastal Tartus. Loodus on teda köitnud juba lapsepõlvest saadik. Loodusfotograafiaga on Remo tegelenud viimased 19 aastat. Tema töid on pärjatud mitmesuguste auhindadega ja need on leidnud tunnustust ka rahvusvahelisel tasandil. Remo pildipäevik blog.moment.ee tunnistati 2006. aasta loomafotode kategoorias maailma parimaks (Photobloggies 2006 Awards). Loe edasi »

Arhiiv