Kuldnokk, Starling, Sturnus vulgaris

October 18th, 2016 by Remo Savisaar | Filed under Birds / Linnud .

Kuldnokk, Starling, Sturnus vulgaris pihlakas Remo Savisaar Eesti loodus  Estonian Estonia Baltic nature wildlife photography photo blog loodusfotod loodusfoto looduspilt looduspildid
“Mis lind see on?” juhtun sageli kuulma puhkesulestikus kuldnoka kohta. Suve lõpuks tuhmub kuldnoka sulestikus metalne läige ning värvus muutub hallikamaks. Valged tähnid katavad nii pead kui keha – see on puhkesulestikus kuldnokk. Veel leiab meilt neid tiivulisi, kes võtavad marjapuudelt viimast. Suurem enamus on juba lahkunud. Kuhu kuldnokk läheb, kus ta talvitub? Meie kuldnokki kohatakse talvisel ajal nii Hollandis, Belgias kui Ingismaal ja Iirimaal.

Tags: , ,

2 Responses to “Kuldnokk, Starling, Sturnus vulgaris”

  1. Anonymous says:

    verre nice picture !

  2. Triin says:

    Kuldnokk on selline tore lind, keda kõik justkui tunnevad, aga samas ka mitte. Aeg-ajalt tuleb ikka selgitada, et täiesti musta sulestiku ja kollase nokaga lind on hoopis musträstas :)

Leave a Reply

Telli foto
Raamat
Kalender
Taustapildid

Autor

Remo SavisaarRemo Savisaar on sündinud 1978. aastal Tartus. Loodus on teda köitnud juba lapsepõlvest saadik. Loodusfotograafiaga on Remo tegelenud viimased 19 aastat. Tema töid on pärjatud mitmesuguste auhindadega ja need on leidnud tunnustust ka rahvusvahelisel tasandil. Remo pildipäevik blog.moment.ee tunnistati 2006. aasta loomafotode kategoorias maailma parimaks (Photobloggies 2006 Awards). Loe edasi »

Arhiiv