Kaks metskassi, Two Wild Cats

November 11th, 2016 by Remo Savisaar | Filed under Mammals / Imetajad .

Metskass, Wild Cat of the Forest Felis lynx, Ilves, Lynx Remo Savisaar nature wildlife photography photo blog loodusfotod loodusfoto looduspilt looduspildid

Tags: , , ,

6 Responses to “Kaks metskassi, Two Wild Cats”

 1. l'angevine says:

  ils sont beaux

 2. CV says:

  Kas Sul hirmu pole kui nad niimoodi Sind vaatavad? Et äkki sel hetkel otsustavad nemad, et Sina oledki tänane saak?

 3. Cax says:

  Ilves teadupärast ei küti inimest ja on üldse suht väike loom (nii keskmise koera mõõtu). Ikka veel ustakse linnalegendi, et ilves hüppab puu otsast seenelisele-marjulisele pähe ja murrab. Oleks lõvi-tiiger või kasvõi leopard, siis veel. Metssiga ja põtra peab tunduvalt rohkem kartma, eriti kui neil pojad kaasas on, kuigi vana tige kult või jooksuajal põdrapull võivad ka väga vastikuks muutuda – eeskätt on ilvesest hulga suuremad.
  Ja veel on meil üks tõeline koleloom – hallhüljes. Sellel on lõvvad suuremad kui hundikoeral, pikkust 2-3 meetrit ja massi samuti 200-300 kilo ringis. Olen oma silmaga näinud hülgekaamerast, kuidas sihuke 3-meetrine pull üle kivise ranna kihutas viie sekundiga (kui lai see rannariba seal kaamera ulatuses on – pakun, et umbes 10-15 meetrit, ehk rohkemgi), et rivaali minema lüüa. Mis siis veel lume peal – seal rammiks ilmselt nagu tornaado ja hammustaks sul konkreetselt jala või käe otsast ära. Egas hülgekütid asjata oma saaki ei kartnud nagu tuld.
  Niiet tõenäosus ilvese poolt rünnatud saada on tunduvalt väiksem kui tigedalt oravalt. Kui liiga ligidale lähed, siis arvatavasti ilves paneb lihtviisiliselt leelet. Praegu pole väikseid poegi ka, keda kaitsma peaks.

 4. CV: Ei, seda hirmu õnneks ei ole olnud :) Teades, kui väga sellised loomad inimest kardavad ja kui raske on neid näha, rääkimata oskuslikult ligidale pääsemisest, siis hirmule seal minu jaoks kohta polnud. Tänavu maikuus aga tabasin end küll mõttelt, et olen loomale isegi liiga lähedal ja siis oli natukene imelik tunne küll… ;) Samas eks ka siis püüdsin olla nii märkamatu, kui vähegi võimalik ning piltlikult öeldes püüdsin ära unustada ka hingamise ;)

 5. Cax: Väike loom? :) Vaidlen vastu! Ilves on ikka päris suur loom ja kõik inimesed, kes mul kaasas on olnud ja kellega üheskoos ilvest oleme juhtunud nägema, on esimese asjana väitnud, et “ilves on nii suur” ja, et nad arvasid, et ilves on palju väiksem!
  Keskmise koera mõõtu on raske mõelda… kui suur on keskmist mõõtu koer? Aga hundikoer?
  Ilvese tüvepikkus on 90-115cm! Üksikute isasloomade kaal võib ületada 30kg ;)

 6. cax says:

  Hundikoera suurune jah umbes. Mitte dogi ega bernhardiini ega tiibeti mastifi mõõtu. Eks talvel paks karv ka seljas. Mina olin tegelikult ka kaua arvanud, et ta on suurem, aga üllatuslikult oli ikka hulga väiksem. Hundikoer on ka ju umbes sama tüvepikkusega.
  Eks kõik ole tegelikult suhteline. Näiteks arvasin ma samuti, et leopard on üsna suur loom, eriti kui veel Indias inimesi ka murrab ja minema tassib. Fakt on aga see, et hindud ongi seal maakohtades väikest kasvu ja õblukesed, nii loomuldasa kui ka niru sööma tõttu, asi see siis tal mõni naine-laps minema vedada. Keskmist toeka kondiga eesti naist ta kohe kindlasti ei viiks.
  Võimalik, et sulle sattusid siis eriti kopsakad ilvesed ette, aga vähemasti need, keda ma loomaaias olen näinud ja topistena muuseumis, olid keskmise hundikoera mõõtu küll, mitte suuremad. Kas need, kes sinuga kaasas olid, arvasid, et ilves on rebasesuurune või? Selline armas kassike? Siis muidugi tundub ta suurena :)
  Kaljukass, keda ma ka kohanud olen, on veidi väiksem loom, aga paksu pulstis karva ja jässaka kere tõttu tundus ta eemalt umbes njufa suurune olevat.

Leave a Reply

Telli foto
Raamat
Kalender
Taustapildid

Autor

Remo SavisaarRemo Savisaar on sündinud 1978. aastal Tartus. Loodus on teda köitnud juba lapsepõlvest saadik. Loodusfotograafiaga on Remo tegelenud viimased 19 aastat. Tema töid on pärjatud mitmesuguste auhindadega ja need on leidnud tunnustust ka rahvusvahelisel tasandil. Remo pildipäevik blog.moment.ee tunnistati 2006. aasta loomafotode kategoorias maailma parimaks (Photobloggies 2006 Awards). Loe edasi »

Arhiiv