Tippkiskja, Top predator

November 22nd, 2017 by Remo Savisaar | Filed under Mammals / Imetajad .

Felis lynx, Ilves, Lynx eurasian lynx europeal lynx Remo Savisaar nature wildlife photography photo blog loodusfotod loodusfoto looduspilt looduspildid
Juba täna õhtul kell kuus, Jääaja keskuses, kuuleb selle ja veel paljude teiste piltide saamislugudest.
Kas teadsid, et ilves oli üks esmestest loomaliikidest, kes pärast jääaega Eesti alale jõudis?

Tags: , , ,

One Response to “Tippkiskja, Top predator”

  1. Cax says:

    Noh, põhjamaine loom ikkagi, ja peamine saak enne kitsi olid põder ja jänes, ilmselt ka põhjapõder. Juku ütleb Viivi Luige toredas lasteraamatus “Kõik lood Leopoldist”, et on huntilves ja ubailves. Lapsena seda lugedes ma ei saanud aru, et mismõttes, ja kuna samane Juku oli tuntud loriajaja, siis mõtlesin, et see jälle üks neid “Juku jutte,” nagu Leopold isegi ütleb. Aga aastaid hiljem, juba täiskasvanuna, juhtusin lugemas kuskilt, kas “Eesti Loodusest” või kuskilt, et on veel mitu teist tüüpi veel kui need kaks. Ja et Eestis on naabermaadega võrreldes kõige ilusamad ilvesed (seal olid nahad ka võrdluseks ja tüüpide määramiseks). Nii seegi kiska siin pildil ei ole kumbki, vaid hoopis mingi muu – suured rosetid nagu udupantril. Rabailves või mis, arvestades tema punakat karva.
    Soome ilvesed on vist rohkem need huntilvesed ja ka Siberi omad ei ole nii ilusad kirjud kui meie omad, lätlastel on aga vist rohkem ubailveseid.

Leave a Reply

Telli foto
Raamat
Kalender
Taustapildid

Autor

Remo SavisaarRemo Savisaar on sündinud 1978. aastal Tartus. Loodus on teda köitnud juba lapsepõlvest saadik. Loodusfotograafiaga on Remo tegelenud viimased 19 aastat. Tema töid on pärjatud mitmesuguste auhindadega ja need on leidnud tunnustust ka rahvusvahelisel tasandil. Remo pildipäevik blog.moment.ee tunnistati 2006. aasta loomafotode kategoorias maailma parimaks (Photobloggies 2006 Awards). Loe edasi »

Arhiiv