Händkakk, Ural Owl, Strix uralensis

January 26th, 2018 by Remo Savisaar | Filed under Birds / Linnud .

Händkakk, Ural Owl, Strix uralensis Remo Savisaar Eesti loodus Estonian Estonia Baltic nature wildlife photography photo blog loodusfotod loodusfoto looduspilt looduspildid

Tags: , ,

4 Responses to “Händkakk, Ural Owl, Strix uralensis”

 1. Cax says:

  Metsavana :)
  Ma ei mäleta enam, aga kas sul kodukakust ja kivikakust ka pilte on?

 2. Kodukakust – muidugi! Sadu! :)
  Kivikakku meil Eestis pole ja temast selle tõttu pilte ka pole. See, et ta meie kakuliikide nimistusse kuulub on minu arvates väär ja selle tõttu levib väga palju eksiarvamusi, et meil on Eestis ka kivikakk. No ei ole! Kuidas temaga siis on? “Eestimaale on see maapinnal joosta ja hüpata armastav kakuline teadaolevalt sattunud vaid ühel korral. Ülemöödunud sajandi 80. aastate algul leiti 1 lind Läänemaalt Koluverest.”

 3. Cax says:

  Nädsa ja isegi on meil harvalt isegi habekakk ja lumekakk olemas, eriti talviti – ja mõlemad samuti suured nagut anid. Ma mõtlesin, et ainult kassikakk on sihuke jurakas, aga Kumari Eesti lindude välimääraja järgi on need kaks sama suured linnud. Ma arvan, et Harry Potteri filmis oli tal pigem isaslind ja ehk ka nooruke, sest kullidel ja kakkudel on minu teada emaslinnud suuremad, kuigi raamatu järgi oli Hedwig ju emane. Aga filmis ta küll hanesuurune ei olnud. A no kesse seal vahet ikka teeb, onju :)

Leave a Reply

Telli foto
Raamat
Kalender
Taustapildid

Autor

Remo SavisaarRemo Savisaar on sündinud 1978. aastal Tartus. Loodus on teda köitnud juba lapsepõlvest saadik. Loodusfotograafiaga on Remo tegelenud viimased 19 aastat. Tema töid on pärjatud mitmesuguste auhindadega ja need on leidnud tunnustust ka rahvusvahelisel tasandil. Remo pildipäevik blog.moment.ee tunnistati 2006. aasta loomafotode kategoorias maailma parimaks (Photobloggies 2006 Awards). Loe edasi »

Arhiiv