Ohumärk – peadligi kõrvad, Sign of attack – ears laid back

March 19th, 2020 by Remo Savisaar | Filed under Mammals / Imetajad .

Põder, Moose, Elk, Alces alces Remo Savisaar Eesti loodus Estonian Estonia Baltic nature wildlife photography photo blog loodusfotod loodusfoto looduspilt looduspildid
Alam-Pedja looduskaitseala, Alam-Pedja Nature Reserve, Estonia.

Põdra kõrvade järgi näeb hästi, mis meeleolus loom on. Näiteks üheks ohumärgiks on see, kui põder tõmbab oma kõrvad peadligi ja langetab pea – see on selge märk rünnakust! Antud pildil tegi põder kiire sööstu ja ründas oma kaaslast – sõrgadega tagumikku, mille peale sügavale männikusse liiguti.

Tags: , , ,

One Response to “Ohumärk – peadligi kõrvad, Sign of attack – ears laid back”

  1. Cax says:

    Haha, see näeb välja nagu üks Eriti Kurblik Koduvana – ikka sealtsamast Tove Janssoni loomingust XD Koduvanad olid teatavasti kas iginukrad, igirõõmsad või ullemad pedandid-norijad, ning üldiselt suht empaatiavõimetud tegelased.
    Selle eluka silmavaatest küll välja ei loeks, et ta kakelda tahaks – pigem on tunne, et kohe akkab nutma :)
    Aga noh, eks peab jah konkreetse liigi miimikat ja kehakeelt tundma, siis tead, mida oodata. Eriti on see oluline solitaarsete loomade puhul nagu karu, põder, tiiger, kelle miimika ja kehakeel on vähe väljendusrikkad, et tabada nüansse, mis võivad ohtlikus olukorras elu päästa.

Leave a Reply

Telli foto
Raamat
Kalender
Taustapildid

Autor

Remo SavisaarRemo Savisaar on sündinud 1978. aastal Tartus. Loodus on teda köitnud juba lapsepõlvest saadik. Loodusfotograafiaga on Remo tegelenud viimased 19 aastat. Tema töid on pärjatud mitmesuguste auhindadega ja need on leidnud tunnustust ka rahvusvahelisel tasandil. Remo pildipäevik blog.moment.ee tunnistati 2006. aasta loomafotode kategoorias maailma parimaks (Photobloggies 2006 Awards). Loe edasi »

Arhiiv