Soorisla loojangus, Dunlin at sunset

November 6th, 2020 by Remo Savisaar | Filed under Birds / Linnud .

Soorisla, Dunlin, Calidris alpina Remo Savisaar Eesti loodus Estonian Estonia Baltic nature wildlife photography photo blog loodusfotod loodusfoto looduspilt looduspildid landscape nature wild wildlife nordic
Suundusin sellel õhtul mereranda, olles kohal 2 tundi enne päikese loojumist. Mul oli plaan otsida ja pildistada kurvitsaid. Pärast poolt tundi otsimist tundus, et see pildiplaan jääb siiski katki – kurvitsaid lihtsalt polnud! Kõndisin edasi mööda rannaäärt, kuni viimaks märkasin üht väiksemat punti rislasid. Hakkasin aega varudes ettevaatlikult lähemale hiilima. Saavutasin küll hea kauguse, kuid pidin tõdema, et pilti täna vist ei saa – päike kadus horisondil oleva p1lveseina taha ning magusast valgusest tuli suu puhtaks pühida. Mis seal ikka – jälgisin niisama toituvaid soorislasid. Ühel hetkel hakkas aga päike läbi p1lveseina paistma! Nüüd hakkas mul kiire, punaka päikeseketta peegeldus vees oli lummav. Nägin pildivõimalust ja hiilisin nii, et oleks võimalik tabada hetk, kus soorisla päikeseketta peegelduses toimetab. See plaan osutus edukaks! Mind valdas rõõm!

Tags: , ,

2 Responses to “Soorisla loojangus, Dunlin at sunset”

  1. Janno says:

    Vau-vau-vau! Käisin täna Vereta Jahi näitusel ning olin hämmeldunud, et Sa selle pildiga Vereta Jahi meistriks ei tulnud?!?! Ulmepilt ju!
    Kes seal žüriis olid?

  2. Aitäh! :) Jään vastuse võlgu :) Vaid nö eripreemia liikmeid (ajakiri Eesti Mets, Eesti Loodus, Horisont, EJS jne) tean, kes kohapeal olid.

Leave a Reply

Telli foto
Raamat
Kalender
Taustapildid

Autor

Remo SavisaarRemo Savisaar on sündinud 1978. aastal Tartus. Loodus on teda köitnud juba lapsepõlvest saadik. Loodusfotograafiaga on Remo tegelenud viimased 19 aastat. Tema töid on pärjatud mitmesuguste auhindadega ja need on leidnud tunnustust ka rahvusvahelisel tasandil. Remo pildipäevik blog.moment.ee tunnistati 2006. aasta loomafotode kategoorias maailma parimaks (Photobloggies 2006 Awards). Loe edasi »

Arhiiv