Tormivarjus hallhülged, Gray seals shelter from the storm

December 14th, 2020 by Remo Savisaar | Filed under Mammals / Imetajad .

Hallhüljes, Grey Seal, Halichoerus grypus saaremaa Remo Savisaar Eesti loodus Estonian Estonia Baltic nature wildlife photography photo blog loodusfotod loodusfoto looduspilt looduspildid
Sellel päeval oli ilm tormine. Olin teinud väljasõidu Saaremaa rannikule, lootes pildistada meremaastikke. Märkasin aga kaugel-kaugel hülgeid. Enamasti olen näinud hülgeid puhkamas ikka rannikust väga kaugel, ulgumere laidudel. Puhus väga tugev ja vali tuul, millega kaasnes ka korralik meremüra. Mul tekkis mõte, et kas õnnestub ehk sellise tormiga teha üks lend ja kuna tormimüra peaks summutama ka väikese drooni heli, siis saaks jälgida loomi neid häirimata. Teooria pidas paika. Tormi tõttu ohtlik ja kaua kestev lend sihtpaika võttis 1/3 drooni akust. Kohapeal püsisin mõne minuti, et siis probleemivabalt naasta. Laiul oli üle 100 hallhülge ning nendega koos ka kormoranid, kühmnokk-luiged ja mõned kajakad. Tagasilend oli aga minu elu kõige stressirohkem, kuna tundus, et see droon tagasi koju enam ei jõua. Tormi tõttu esines palju probleeme, kus droon keeldus tagasi tulemast. Siiski-siiski, proovides erinevaid lahendusi pääsesin drooniga napilt tagasi. Saadud adrenaliinilaks püsis keres aga pikalt.

Looduse Aasta Foto 2020, III koht kategoorias “Loomad oma keskkonnas”
Estonian Nature Photo of the Year 2020, III prize in “Animal in their Environment” category

Tags: , ,

Leave a Reply

Telli foto
Raamat
Kalender
Taustapildid

Autor

Remo SavisaarRemo Savisaar on sündinud 1978. aastal Tartus. Loodus on teda köitnud juba lapsepõlvest saadik. Loodusfotograafiaga on Remo tegelenud viimased 19 aastat. Tema töid on pärjatud mitmesuguste auhindadega ja need on leidnud tunnustust ka rahvusvahelisel tasandil. Remo pildipäevik blog.moment.ee tunnistati 2006. aasta loomafotode kategoorias maailma parimaks (Photobloggies 2006 Awards). Loe edasi »

Arhiiv