Krõbe päikesetõus rabas, Crispy sunrise in the bog

November 9th, 2021 by Remo Savisaar | Filed under Landscapes / Loodusvaated .

Krõbe päikesetõus rabas, Cripsy sunrise in the bog alam-pedja nature reserve alam-pedja looduskaitseala Remo Savisaar Eesti loodus  Estonian Estonia Baltic nature wildlife photography photo blog loodusfotod loodusfoto looduspilt looduspildid
Alam-Pedja looduskaitseala, Alam-Pedja Nature Reserve, Estonia.

Laupäeval ilmaprognoosi vaadates hakkas silma, et esmaspäeva öösel vastu teisipäeva langeb temperatuur ning ilm selgineb. Eelnevalt aga sajab korralikult, mis muudab looduse niiskusest paksuks. See tähendas vaid üht – teisipäeva varahommikuks tuleb minna rappa, sest on lootus kogeda midagi erilist! Täna hommikul heliseski äratuskell natuke enne kella kuut. Temperatuur näitas -5*c, taevas oli selge ning taimestik säras taskulambi vihus – härmatis! Võtsime sõbraga retke ette. Enne rappa jõudmist tuli aga sumbata lodumetsas, kus vesi jäi napilt alla kummikuääre. Üks vale samm ja … olidki jalad märjad! Niisamuti tuli trotsida mitmeid takistusi ja viimaks ületada sügav ning veega täitunud kraav, millel põhja ei paistnud olevat. Viimaks pääsesime rappa!
See on raba, kuhu ei vii ühtki laudteed ning mis garanteerib üksi olemise. Vaatepilt, mis avanes oli just see, mida oodatud ja loodetud.
Väiksemad laukad olid saanud peale esimese jää. Taimestik oli ilusas härmarüüs, mille tõusva päikese kiired punakaks ja kuldseks võõpasid.
Oli tore hommik! :)

3 Responses to “Krõbe päikesetõus rabas, Crispy sunrise in the bog”

  1. Rein says:

    AITÄH, et sul jätkub tahtmist ja visadust ja sa jagad neid võrratuid hetki !

  2. Aitäh tagasiside eest! :)

  3. Kadri says:

    Soovin fotot

Leave a Reply

Telli foto
Raamat
Kalender
Taustapildid

Autor

Remo SavisaarRemo Savisaar on sündinud 1978. aastal Tartus. Loodus on teda köitnud juba lapsepõlvest saadik. Loodusfotograafiaga on Remo tegelenud viimased 19 aastat. Tema töid on pärjatud mitmesuguste auhindadega ja need on leidnud tunnustust ka rahvusvahelisel tasandil. Remo pildipäevik blog.moment.ee tunnistati 2006. aasta loomafotode kategoorias maailma parimaks (Photobloggies 2006 Awards). Loe edasi »

Arhiiv