Rukkirääk, Corncrake, Crex crex

August 30th, 2022 by Remo Savisaar | Filed under Birds / Linnud .

Rukkirääk, Corncrake, Crex crex veretajaht2022 Remo Savisaar Eesti loodus  Estonian Estonia Baltic nature wildlife photography photo blog loodusfotod loodusfoto looduspilt looduspildid
Alutaguse rahvuspark, Alutaguse National Park.

Vereta Jahi viimasel hommikul olin sõitnud väljavalitud võttepaika, kus õnnestus kuulda rukkirääku. Võtsin hoo maha ja jäin kuulama. Seal rääkus ka teine rääk! Üks ühelpool ja teine teiselpool kruusateed. Tundus, et see võiks olla just see koht, kuhu varitsusse jääda ning ehk näitab üks rivaal end teisele. Hiilisin autost välja ning jäin varitsusse. Plaan töötas ning ühel hetkel märkasin, et taimestik liigub – see pidi olema rukkirääk! Seejärel nägin teda vilksamisi ja kadunud ta olig! Varitsesin edasi ja lootsin, et ehk ikka näeb veel. Keskkond oli kena, mõnusalt kastemärg. Mul oli õnne, sest nüüd peatus ta viivuks ja pilt saigi tehtud.

Tags: , ,

Leave a Reply

Telli foto
Raamat
Kalender
Taustapildid

Autor

Remo SavisaarRemo Savisaar on sündinud 1978. aastal Tartus. Loodus on teda köitnud juba lapsepõlvest saadik. Loodusfotograafiaga on Remo tegelenud viimased 19 aastat. Tema töid on pärjatud mitmesuguste auhindadega ja need on leidnud tunnustust ka rahvusvahelisel tasandil. Remo pildipäevik blog.moment.ee tunnistati 2006. aasta loomafotode kategoorias maailma parimaks (Photobloggies 2006 Awards). Loe edasi »

Arhiiv