Saturday, December 31, 2005

Leevike, maiustamas vahtra seemnetega / Bullfinch, Pyrrhula pyrrhula


Toredat aastavahetust!

Friday, December 30, 2005

Lumised lained / Snow waves

Thursday, December 29, 2005

Metskitsed varahommikusel toiduotsinguil / Roe deer


Külmale vaatamata(-17c) otsustasin end eile varahommikul metsa servale ära visata, et siis ise mõned tunnid edasi tatsata. Kohe esimestel minutitel leidsin juba 2 tuttavat, kes omale lume alt söögipoolist otsisid. Asusin hiilima, hoides end maadligi, kuni jõudsin soovitud ~13m kaugusesse. Edasi tuli vaid oodata, millal päike oma esimesed kiired heidab ning nähtava jäädvustamise võimalikuks teeb.


Katikuplõksud panid kitsed aeg-ajalt pead tõstma, kuni üks neist otsustas mind kaema tulla. Kuna püsisin liikumatu tombuna ning tugev ja külm tuul oli kitsede poolt, siis haisu ninna ei saadud ning toidu otsimine jätkus. Sama vaikselt, kuid mitte märkamatult, õnnestus mul ka eemalduda, et eemal oma külmast võetud käsi soojendama hakata - kitsed jäid minust edasi sööma :)

Labels:

Wednesday, December 28, 2005

3 valvsat silma piilumas tunnelist / Three eyes peeking from snow tunnel


Et siis vähimagi ohu korral minekut teha. / to escape as soon as danger threatens!

Nurmkana, Grey Partridge, Perdix perdix

Tuesday, December 27, 2005

Takerdunud ... / Trapped leaf

Hallpea-rähn, Grey-headed Woodpecker, Picus canus

Labels:

Sunday, December 25, 2005

Langenud leht / Fallen leaf

Saturday, December 24, 2005

Jõulusoovid / Christmas wishes

Friday, December 23, 2005

Härmas pärn / Frosty linden

Thursday, December 22, 2005

Jääkristall / Ice crystal


Päike sulatas lumetupsud ühtseks jääkristalliks.

Wednesday, December 21, 2005

*Z

Tuesday, December 20, 2005

Haige rebane / A sick fox ...

Labels:

Monday, December 19, 2005

Rabamänd Meenikunnos

Friday, December 16, 2005

Kõrkja-roolind, Sedge Warbler, Acrocephalus schoenobaenus


mp3
Noorlind / Juv.

Wednesday, December 14, 2005

Mudatildrid mänguhoos / Wood Sandpipers in playing mood, Tringa glareola


Ühel soojal augustikuu päeval sai veedetud mõni tund liikumatult mudas ning nauditud noorte mudatildrite mängu proove.

Tuesday, December 13, 2005

Naerukajakas ja tema koloonia / Black-headed Gull and his colony, Larus ridibundus


mp3

Monday, December 12, 2005

Varjatud elu, elupuul / the hidden life on Tree of Life


Hallrästad, Fieldfares, Turdus pilaris - kevadel.

Sunday, December 11, 2005

Rütm / Rhytm


Urvalinnud, Redpoll, Carduelis flammea

Labels:

Friday, December 09, 2005

Valge kõrb / White desert

Thursday, December 08, 2005

Jääkoskel, Goosander, Mergus merganser

Wednesday, December 07, 2005

Lumine / Snowy

Tuesday, December 06, 2005

Peremees pärlivõrgus / Spider in web and dewdrops

Monday, December 05, 2005

Härmalill / Frostflower

Sunday, December 04, 2005

Lahkunud ...

Saturday, December 03, 2005

pehme pall - Sabatihane, Long-tailed Tit, Aegithalos caudatus


Madisemäel murdunud männil keha kinnitades, hakkas kõrvu kaugelt kostuv ning lähenev sabatihaste tsirr-tsirr. Päike oli juba madalal ning linnuni jõudsid vaid mõned üksikud soojad kiired, mis jäädvustamise võimalikuks tegid.

Labels:

Friday, December 02, 2005

Suur Taevaskoda / Big Taevaskoja


The colorful sandstone cliff in Suur Taevaskoda is 24 m high.

Thursday, December 01, 2005

Kallast pidi edasi, sügavamale


Talvine Ahja jõe ürgorg / River Ahja at Taevaskoja in Winter
e-mail: remo.@.moment.ee