Tuesday, February 28, 2006

Varajane lend 2 / Early flight 2


Meenutus ühest varajasest, unenäolisest suvehommikust.

Monday, February 27, 2006

Jääpüük / Ice fishing

Saturday, February 25, 2006

Härmas oksad / Frosty twigs

Friday, February 24, 2006

Metskits, härmas marjapõõsaste vahel / Roe deer


Metskitsed on põlluveerelt juba mitu kuud kadunud - hoiavad rohkem marjapõõsaste varju.
Vaid rebast võib veel lumisel põllul luusimas näha.

Labels:

Thursday, February 23, 2006

Muster / Pattern

Wednesday, February 22, 2006

Võsa / Bushy

Tuesday, February 21, 2006

Kahekesi, lumesajus / Together in snowfall

Monday, February 20, 2006

Maailma väikseim kiskja / World’s smallest predator

Nirk, Least weasel, Mustela nivalis

Eilsele päevale pani punkti kohtumine nirgiga, kelle väiksusest ning väledusest omasin ettekujutust, kuid et ta NII väike ja väle on, seda ei oleks uskunud! Olles siin varem näidanud mink'i, siis viimane on nirgi kõrval ikka SUUR!

Nirk ise on pisike, talviti üleni valge, hiirest natuke suurem kiskja. Ta on kõigest paarikümne sentimeetri pikkune ja sellestki moodustab peaaegu poole saba. (tüvepikkus 11…26 cm, sabapikkus kuni 9 cm) Kaalu on 25-80 g.
See konkreetne isend oli ikka imetilluke.


Suviti on ta selja poolt punakaspruun, kõhu poolt jääb valgeks.

PS Talle väga sarnane, kui suurem loomake on kärp, kelle sabaots on aga must.

Saturday, February 18, 2006

Leevike, Bullfinch, Pyrrhula pyrrhula


Mulle leevikesed meeldivad :)

Friday, February 17, 2006

Päeva lõpp 2 / End of the day 2

Thursday, February 16, 2006

Suusataja / Skier


Kiku tegi täna ikka super sõidu! super-super-super! Teine kuld! :D / To undrestand my estonian comment, read this! :)

Wednesday, February 15, 2006

Lumi, lumesadu ja härmas puud / Snow, snowfall and frosty trees

Labels:

Tuesday, February 14, 2006

Mink on samuti kalale tulnud / Mink / Mustela vison


Hetk hiljem ta sukeldus ning vähem kui minuti pärast jooksis juba kala hambus kõrkjates asuvasse urgu. Vot, kus osav kalamees :)

Labels: ,

Monday, February 13, 2006

Laupäevane kalapüük / Fisherman


Sõitis kohale oranžhi mossega, mis nägi välja nagu uus. Ajas paadi vette ning läks kalale :)

Saturday, February 11, 2006

Aastaid näinud ning torme üle elanud paju, vahti pidava merikotkaga / White-tailed Eagle, Haliaetus albicilla

Friday, February 10, 2006

Jõe ääres / by the river

mp3
Suur külm on möödas ning taevast on kadunud päike, sajab õrna lund ja metsast kostub aimatavat suur-kirjurähni haamerdamist.

Thursday, February 09, 2006

Metskits mahedas loojangu valguses / Roe deer


Maapind auras kergelt, mis jäi ka pildile - kuni kitse kõrguseni on näha sellest tekkinud imelik bokeh.

Labels:

Wednesday, February 08, 2006

Reinuvader, Red Fox, Vulpes vulpes


Reinuvader tatsas mööda jõeäärt ning märkas eemal tegutsevaid parte, kes aga teda märgates otsustasid parem lahkuda.

Labels:

Tuesday, February 07, 2006

HOIATUS! 2 kaadrit, mida sa võibolla näha ei soovi / WARNING! 2 photos, what you might not wanna see




Selliste külmadega nagu praegu, hukkub palju linde/loomi, kellest saab teiste jaoks hädavajalik söögipoolis.

Monday, February 06, 2006

Hallrästas on tulnud jõele janu kustutama, Fieldfare, Turdus pilaris

Sunday, February 05, 2006

Varahommikune talisuplus -23c juures / Morning bath at winter time, -23c (-9 F)

Friday, February 03, 2006

Mereäärne rahu / Seaside peace


Aasta tagasi, enne õlireostust, silmapiiril tanker.

Thursday, February 02, 2006

Vaikus harakaga / Silence with magpie

Wednesday, February 01, 2006

Vesipapp omas keskkonnas, Dipper in his environment, Cinclus cinclus




Meil vähearvukas talikülaline, haruharva on pesitsenud ka Eestis.
e-mail: remo.@.moment.ee