Saturday, April 29, 2006

Väiketüll, Little Ringed Plover, Charadrius dubius


Nagu nimigi ütleb, siis üpriski väike linnuke - nii pääsukese mõõtu.
Askeldas toitu otsides mudas ning läks lendu muda sahmakas taga :)

Friday, April 28, 2006

Ronk ehk kaaren, Raven, Corvus corax


Pühendusega Joosepile :p

Thursday, April 27, 2006

Kühmnokk-luik - uhkes poosis, Mute swan, Cygnus olor


väikese varjuga :p

Wednesday, April 26, 2006

Metsa all, rabamännikus. Ledum palustre

Tuesday, April 25, 2006

Harilik kärnkonn, Common toad, Bufo bufo


Salutihaste pesaehitust jälgides märkasin ukerdades lähenevat kärnkonna.
Muide, kas teadsite, et vangistuses on kärnkonn elanud 36 aastaseks?

Monday, April 24, 2006

Väike laine, Small wave / Naerukajakas, Black-headed Gull, Larus ridibundus


Naljakas oli vaadata, kuidas laine, mis vaikselt kivilt üle libises, pani iga kord selle sõjaka linnu jalga tõstma.

Saturday, April 22, 2006

Metsarohelus, awakening forest


mp3
Kas tunned männimetsa lõhna ning kuuled linnulaulu?

Friday, April 21, 2006

Laululuiged, Whooper Swan, Cygnus cygnus


mp3
Laululuik

Thursday, April 20, 2006

Värvid rabas, colours in bog


mp3
Päikesetõusu võtsin vastu rabas, kus pakkusid elamuse mängivad tedred. Terve raba podises neist, nagu puder potis. Esimestes päikesekiirtes lõid särama raba värvid. See oli ilus. Raba õitseb. Eemalt kostus sookurgede kauneid hõiskeid.

Wednesday, April 19, 2006

Väike, valge - Nirk, Least weasel, Mustela nivalis


Kõndisin vaikselt mööda teed, kui seisatuma sundis üks väike valge olevus. Jõudsin näha vaid seda, kuidas ta kadus. Peagi näitas ta end uuesti. Imetilluke nirgipoiss! Kes oli võtnud ette hiirekäikude läbi kammimise vanas kuluhunnikus.

Tuesday, April 18, 2006

Pajutibud rootsiitsitaja kontserti kuulamas, Pussy willows listening red bunting's concert


Rootsiitsitaja, Reed bunting, Emberiza schoeniclus / Paju, Willow, Salix
Nii nagu valitakse aasta lindu, valitakse ka aasta puud - selle, 2006, aasta puu on paju.
mp3

Monday, April 17, 2006

Väsimatu laulumees - Punarind, Robin, Erithacus rubecula


Punakurgukese laul on minu jaoks üks kaunimaid. mp3

Sunday, April 16, 2006

Kollane kalliskivi - Talvike, Yellowhammer, Emberiza citrinella


mp3

Friday, April 14, 2006

Sookiur, Meadow Pipit, Anthus pratensis


Põllu veerele jõudnuna, tervitas mind postilt väike kiuri poiss.

Thursday, April 13, 2006

Neiukesed söömas - metskitsed, female Roe deer, Capreolus capreolus


Talvel, suure lumikatte puhul, kolisid nad marjapõõsaste vahele.
Nüüd kus lumi on sulanud, näeb neid jälle põllulapikestel toitumas.

Labels:

Wednesday, April 12, 2006

Sõtkas, Goldeneye, Bucephala clangula


Igal kevadel ilmub sellele väikesele jõekesele paar sõtka paari. Nad koguvad end nädalakese ning läinud nad jälle ongi. Kah omamoodi kevade kuulutajad minu jaoks :)

PS Pesitseb puuõõnsustes, võtab omaks ka neile mõeldud pesakaste.

Tuesday, April 11, 2006

Mink, Mustela vison


väike mõmm

Labels: ,

Monday, April 10, 2006

Ohakalind, Goldfinch, Carduelis carduelis


Üks ilusaim ning kirjum laululind :) mp3

Saturday, April 08, 2006

Rootsiitsitaja, Reed bunting, Emberiza schoeniclus


Rootsi itsitaja :p mp3

Thursday, April 06, 2006

Toalill / Primula ...


Terve talv (potis) rohelisena püsinud, tunnetas temagi kevade saabumist - avades end.

Wednesday, April 05, 2006

Puukoristaja, Nuthatch, Sitta europaea


Väga vilgas ning osav ronija, kes üheks hetkeks siiski seisatus.

Tuesday, April 04, 2006

Mink, ujumas / Mustela vison


Ujudes hoidis saba vee kohal, et see märjaks ei saaks.

Labels: ,

Monday, April 03, 2006

Orav, Red squirrel, Sciurus vulgaris


Talvises kasukas, nosimas tammetõru.

Labels: , ,

Saturday, April 01, 2006

Tilk, Water drop

e-mail: remo.@.moment.ee