Friday, January 30, 2009

Päikeseloojangu mäel - Metskits, Roe deer, Capreolus capreolus

Thursday, January 29, 2009

Kahekesi ühe kallal - Nastik, Grass Snake, Natrix natrix


Suur tükk ajab suu ... suureks! Kalaks lest. The fish is a flounder.

PS Vabandan nende ees, kes on mulle viimasel ajal kirja saatnud, kuid vastust pole saanud. Püüan vastata niipea, kui mahti saan.

Wednesday, January 28, 2009

Uuriv pilk - Händkakk, Ural Owl, Strix uralensis


Kes keda?

Tuesday, January 27, 2009

Uuriv pilk - Merikotkas, White-tailed Eagle, Haliaetus albicilla

Monday, January 26, 2009

Kobras, European beaver, Castor fiber



Friday, January 23, 2009

Kahekesi, lumesajus - Ronk, Raven, Corvus corax

Thursday, January 22, 2009

Külmetab - Jäälind, Kingfisher, Alcedo atthis

Wednesday, January 21, 2009

Kuutõus, Moonrise

Tuesday, January 20, 2009

Paksuke - Rebane, Red Fox, Vulpes vulpes

Monday, January 19, 2009

Leethiir, Bank vole, Clethrionomys glareolus

Friday, January 16, 2009

Ilustamata, Eestimaa talv. Winter in Estonia?!


Karm reaalsus. Loodetavasti mitte kauaks :)
Hopefully not for a long time.

Thursday, January 15, 2009

Toitumas - Siidisaba, Waxwing, Bombycilla garrulus

Siidisaba, Waxwing, Bombycilla garrulus

Wednesday, January 14, 2009

Luigelend - Kühmnokk-luik, Mute swan, Cygnus olor

Tuesday, January 13, 2009

Varitsemas - Raudkull, Sparrowhawk, Accipiter nisus

Monday, January 12, 2009

Ronk, Raven, Corvus corax


Seal kus midagi on saadaval, on rongad ikka jaol.

Friday, January 09, 2009

Looduslikul toidulaual - Musträhn, Black Woodpecker, Dryocopus martius

Thursday, January 08, 2009

Lumine - Händkakk, Ural Owl, Strix uralensis

Wednesday, January 07, 2009

Pilk - Kõrvukräts, Long-eared Owl, Asio otus

Tuesday, January 06, 2009

Rebane, Red Fox, Vulpes vulpes

Monday, January 05, 2009

Natuke värvi - Jäälind, Kingfisher, Alcedo atthis




Mõnusalt külmal talvepäeval jäälinde kohates on tunne, nagu oleks hallil päeval päike välja tulnud!

Tänan Teid heade soovide eest ning tulgu uus aasta Teile eriline!
Thank you all for your heart warming wishes and Happy New Year!

PS Eelmise aasta viimane postitus kandis ilusat ümmargust numbrit - 1000 :)

LISA:

Kahjuks jäi tänase päeva lõpuks jõe äärde neljast jäälinnust alles vaid kaks. Üks neist on kadunud ei tea kuhu. Teise jäälinnu püüdis söögiks aga suur, emane kanakull. Ei oleks arvanudki, et nii suur lind (hiireviu mõõtu) võib toiduks väikest jäälindu vaadata. On ta ju ikka suurema kaliibriga haugas ja väike jäälind nüüd vaevalt kõhtu täidab. Aga eks kanakull proovis tunnike varem tabada ka kodutuvisid, kuid see katse läks luhta.

Jäälinnu pilgust vaadatuna on elu niigi raske. Külm on. Häid kohti kalastamiseks jääb üha vähemaks - veekogud külmuvad. Söögi saamiseks tuleb teha suuri pingutusi, sest enam ei saa suurt valida, kust kala püüda. Kaitsevärvusest pole talvisel ajal kah mingit kasu. Kirev sulerüü hakkab kõigile hästi silma. Nüüd tuleb olla ekstra tähelepanelik, et mitte kellegi kolmanda toidulauale langeda. Päev kukub õhtusse, külmakraadid tõusevad, lahtist vett jääb üha vähemaks. Kas homme on kalastamiseks lahti veel mõni vaba veelaik? Kas homme saab süüa?

Talvituma jäänud jäälindude elu ripub õrna niidi otsas.

Looduses toimuv on mulle juba üpriski paksu "naha" kasvatanud, kuid aeg-ajalt poeb siiski mõne juba tuttavaks saanud linnu lahkumine valusalt hinge.
e-mail: remo.@.moment.ee