Tuesday, March 31, 2009

Noodipilv, Song breath - Rasvatihane, Great Tit, Parus major

Monday, March 30, 2009

Möödalennul - Kühmnokk-luik, Mute swan, Cygnus olor

Friday, March 27, 2009

Põmaki! Metssiga, Wild boar, Sus scrofa



Thursday, March 26, 2009

Päev on jõudnud õhtusse. The end of the day has come.

Wednesday, March 25, 2009

Mõnusalt magus mahl. Mmm, sweet juice - Orav, Red squirrel, Sciurus vulgaris

Tuesday, March 24, 2009

Händkakk, Ural Owl, Strix uralensis

Monday, March 23, 2009

Luminina - Rebane, Red Fox, Vulpes vulpes

Friday, March 20, 2009

Roohabekas, Bearded Tit, Panurus biarmicus


Roohabekas ehk roovilbas on uskumatult kaunis lind. Hea õnne korral võib neid leida ranniku roomassiividest. Enamuse ajast tegutsevadki nad paksus ning tihedas roostikus, kus nähtavus on piiratud ja liikumine raskendatud. Roohabekad liiguvad seal muidugi mängleva kergusega. Nende jaoks on see ideaalmaastik. Fotol on uhkete vuntsidega isaslind. Pildistatud ikka meie oma Eesti looduses.

Thursday, March 19, 2009

Talvike, Yellowhammer, Emberiza citrinella


Veel üks pilt sellest üleeilsest sajusest päevast. Tagasihoidlikumas sulerüüs on emaslinnud.

Wednesday, March 18, 2009

Hangelind, Snow bunting, Plectrophenax nivalis




Talv läheb, kevad tuleb. Hangelinnud rändavad siit taaskord läbi. Sellel korral suundutakse koju, tagasi jõulumaale.


Veel paar killukest eilsest, mõnusalt sajusest päevast:



Tuesday, March 17, 2009

Põldvarblane, Tree Sparrow, Passer montanus


Pungad pakatavad, kevad ei ole enam kaugel.

Monday, March 16, 2009

Hallhaigur, Grey Heron, Ardea cinerea

Friday, March 13, 2009

Kõrvukräts, Long-eared Owl, Asio otus

Thursday, March 12, 2009

Uhke mantel, Fancy coat - Ronk, Raven, Corvus corax

Wednesday, March 11, 2009

Pärast loojangut, After sunset

Rebane, Red Fox, Vulpes vulpes

Tuesday, March 10, 2009

Lumine, Snowy

Monday, March 09, 2009

Öös on hääli - Händkakk, Ural Owl, Strix uralensis


Viimast tuleb aga ise metsa kuulama minna! Mõnel tuulevaiksel, kuuvalgel ööl. :)

Friday, March 06, 2009

Suur nagu mägi, As Big as a Mountain

Pepud, Bottoms


Kelle pepud? Whose bottoms?

Thursday, March 05, 2009

Talvituv hallhaigur, Grey Heron, Ardea cinerea


Kui ma detsembri lõpus ühes põõsastikus külmetavat hallhaigrut kohtasin, arvasin, et see vaeseke sureb varsti nälga. Veekogud, mis on toidulauaks hallhaigrule, olid siis kaanetatud. Aga õnneks ei, hallhaigrul käib käsi hästi.
Eelmisel laupäeval kohtasin juba kahte talvitujat ja olin tunnistajaks, kuidas üks neist vesiroti (ehk mügri) kinni nabis
ja sellega maiustama asus. Päris priske saak, mille ta mängleva kergusega alla kugistas. Bon appétit!

Wednesday, March 04, 2009

Kahekesi, Together

Tuesday, March 03, 2009

Põder, Moose, Alces alces

Monday, March 02, 2009

Maandumine, Landing - Merikotkas, White-tailed Eagle, Haliaetus albicilla

e-mail: remo.@.moment.ee