Monday, August 31, 2009

Uhke - Metsis, Capercaillie, Tetrao urogallus

Friday, August 28, 2009

Jõe äärest - Jäälind, Kingfisher, Alcedo atthis



Thursday, August 27, 2009

Hambad, Teeth

Wednesday, August 26, 2009

Kullas, in the golden light - Kadakatäks, Whinchat, Saxicola rubetra

Tuesday, August 25, 2009

Õhtune meeleolu, Evening mood

Monday, August 24, 2009

Jõgitilder ehk Vihitaja, Common Sandpiper, Actitis hypoleucos

Friday, August 21, 2009

Jänes rohelisel lõuendil - Halljänes, Brown Hare, Lepus europaeus


Sellise poosi võtab jänes sisse, et näha paremini. Kõrgemalt näeb ju ka kaugemale. Teinekord ajab ta ka tagajalad pulksirgeks, seistes samal ajal püsti. See on aga juba päris koomiline vaade.

Thursday, August 20, 2009

Tuttpütt, Great Crested Grebe, Podiceps cristatus

Wednesday, August 19, 2009

Võrkkiik, Hammock

Tuesday, August 18, 2009

Väike roostik ja Kõrkja-roolind, Sedge Warbler, Acrocephalus schoenobaenus




mp3

Monday, August 17, 2009

Kobras, European beaver, Castor fiber

Friday, August 14, 2009

Kurdlehine kibuvits, Japanese rose, Rosa rugosa


See kaunis roosõieline on meitel muide invasiivne liik. Tema kodumaa jääb hoopiski Kaug-Itta. Veel kuuekümnendatel oli ta siin uustulnuk, kuid on nüüdseks hajusalt levinud üle Eesti. Mererandades tunneb ta end eriti hästi ja eks selleks ole ka põhjust ;)

Thursday, August 13, 2009

Haigutus, Yawn - Kõrvukräts, Long-eared Owl, Asio otus



Wednesday, August 12, 2009

Ootamatu laine, Unexpected wave




Mõni risla, eesotsas roostepunase kõvernokk-rislaga, säilitas laine suhtes külma närvi. Tundus nagu oleks ta kivile suisa naelutatud! Väiksemad niidurislad pühiti kivilt aga viuhti minema.

Tuesday, August 11, 2009

Taevastiib, Amanda's Blue, Polyommatus amandus

Monday, August 10, 2009

Rebasekutsikas, Fox puppy, Vulpes vulpes

Friday, August 07, 2009

Järglasi toitmas - Suitsupääsuke, Barn Swallow, Hirundo rustica






Poegi söötvate suitsupääsukeste juures on põnev vaadata, kuidas toit antakse üle maandumata, lennu pealt. See hetk kestab vaid viivu. Toimingu jäädvustamiseks sai kaamera sensori tundlikkust(iso) tõstetud, et võimaldada kiire säriaeg. Nii mahtus ühe sekundi sisse viis pilti - nendest viiest kolm on siin nähtaval.

Thursday, August 06, 2009

Sookurg, Crane, Grus grus

Wednesday, August 05, 2009

Ohakalind, Goldfinch, Carduelis carduelis

Tuesday, August 04, 2009

Põdralehm, Elk cow, Alces alces


Sageli on nii, et metsas ringi liikudes tajud, et keegi justkui jälgib sind.


Vaatad ringi ja seal ta seisabki. Pilgud kohtuvad.


Vaatasime paar minutit tõtt ja aeg sai täis. Põdralehm lehvitas kõrvadega ja sammus edasi. Tema järel lonkisid kaks väiksest kõrvapaari. Minipõdrad :)

Monday, August 03, 2009

Liivatüll, Ringed Plover, Charadrius hiaticula


"Kuldne valgus värvus peagi punaseks - päike loojus ja temperatuur langes. Noortele tüllihakatistele andis jahedus tunda ja nüüd hoiti juba vanemate ligi. Viimaks poetigi nende kaitsva ja sooja sulestiku vahele unenägusid vaatama." R.Savisaar "Loodus kutsub"



e-mail: remo.@.moment.ee