Friday, May 11, 2007

Händkakk, loojuva päikese taustal, Ural owl and the setting sun, Strix uralensis

Wednesday, April 18, 2007

Pärast loojangut - Händkakk, After sunset - Ural Owl , Strix uralensis

Thursday, March 29, 2007

Kuku! - Händkakk, Ural Owl , Strix uralensis

Friday, March 16, 2007

Händkakk ning karihiire lõpp, Ural owl and shrew's end, Strix uralensis & Sorex araneus




Kõik toimus kiiresti. Väga kiiresti. Foto infost sain kinnitust, et pisike hiireke leidis oma tee händkaku kurku vähem kui kahe sekundiga.

Eelmisel kevadel kogusin kokku mõned selle kaku räppetombud ning suveks oli käes järgmine informatsioon:
Kuhja-uruhiir 11, Karihiir 11, Põld-uruhiir 6, Niiduuruhiir 2, Mutt 1
Räppetompude määramise eest aitäh A.Miljutin ja A.Laansalu!

Labels: ,

Friday, March 09, 2007

Keskendunud - Händkakk, Focused - Ural owl, Strix uralensis


Händkakk on peilinud välja lume all oleva saaklooma ning asunud tegutsema.
Tema ajus toimuvad välkkiired tehted, saaklooma positsioneerimiseks. Ta ei näe teda, küll aga kuuleb ning aimab. Hetk hiljem kukutab end, pea ees, maapinna poole. Viimasel hetkel lööb käpad, mille otstes teravad küünised, läbi lumekooriku. Saaklooma jaoks on see kui välk selgest taevast. Mürinat ei järgne.


Käpad, mille otstes teravad küünised. Soft Paws, Sharp Claws

Labels: ,

Saturday, March 03, 2007

Kontrastid, Contrasts

Friday, February 23, 2007

Uralka ehk Uraali kakk, Ural Owl , Strix uralensis


Metsa taga on päike heitmas viimaseid kiiri.

Labels: ,

Wednesday, February 07, 2007

Händkakk on märganud saaklooma ning asunud tegutsema, Ural owl has noticed prey, Strix uralensis

Monday, January 29, 2007

Händkakk ja kuu, Ural owl and the moon, Strix uralensis

Tuesday, January 16, 2007

Öökull ! - Händkakk, Ural Owl , Strix uralensis

Friday, December 29, 2006

Päike on loojunud - jaht võib alata! The sun has set, let the hunt begin!


Händkakk, Ural Owl, Strix uralensis
Ega silm hämaras hästi ei seletanud, on seal kuuse otsas nüüd midagi või ei ole. Midagi justkui oleks. Lähemale hiilides sain kinnitust. Pildistatud ~20min peale päikese loojumist. Täna.

Labels: ,

Saturday, December 09, 2006

Metsavaim, Spirit of the Forest


Händkakk, Ural Owl, Strix uralensis

Labels: ,

Monday, November 27, 2006

Loojangu kumas, pimeduse saabudes - Händkakk, Ural Owl, Strix uralensis

Wednesday, November 08, 2006

Uraali kakk ehk Händkakk, ööhakul. Ural Owl, Strix uralensis


mp3
Siis kui päike viimaseid kiiri heites puulatvu punaseks võõpab, saabub helitult koos pimedusega ka händkakk.
Valib välja sobiva puu ning jaht kõigele liikuvale, millest jõud vaid üle käib, võib alata!

Labels: ,

Saturday, November 04, 2006

Tukub - Händkakk, Taking a nap - Ural owl, Strix uralensis

Saturday, October 14, 2006

Piilumas - händkakk, Peeking - Ural Owl, Strix uralensis

Monday, March 13, 2006

Taaskohtumine - Händkakk, Ural Owl , Strix uralensis


mp3
See oli 4 päeva rohkem, kui aasta tagasi. Paar päeva hiljem kohtusime uuesti. Neid oli 2. Aasta vältel sai ikka ja jälle kiigatud kohta, kus neid kohanud olin - tühjus. Nüüd, pea aasta hiljem, olid nad jälle kohal :)

Kas järgmine aasta, samal ajal, kohtume uuesti? - Tahaks loota! :)

Labels: ,

Friday, January 06, 2006

Händkakk, Ural Owl , Strix uralensis


mp3
Ühel märtsikuu õhtul, kui päike veel viimaseid kiiri metsa tagant heitis, oli kakuline juba platsis, ootamas pimeduse saabumist, et saagijaht saaks alata.

Ühtlasi kannab tänane sissekanne ilusat numbrit - 200.

Labels: ,

e-mail: remo.@.moment.ee