Metskits, härmas marjapõõsaste vahel / Roe deer

February 24th, 2006 by Remo Savisaar | Filed under Mammals / Imetajad .


Metskitsed on põlluveerelt juba mitu kuud kadunud – hoiavad rohkem marjapõõsaste varju.
Vaid rebast võib veel lumisel põllul luusimas näha.

Tags: , ,

8 Responses to “Metskits, härmas marjapõõsaste vahel / Roe deer”

 1. Kätlin says:

  me just hiljuti nägime 8-pealist kitsekarja.

 2. Kätlin says:

  põllupeal st.

 3. ... says:

  Naudime perega sinu fotosid. Ütled, et sul neid 10 000. Kus? Tahaks vahel lihtsalt istuda ja aina neid vaadata. :)On see väga suur saladus, mis aparaati kasutad ja kui vähe sa materjali f.shopis korrigeerid? NB! Vastamine abs. mitteoluline, sest kinkisin endale juba pensionile mineku puhuks taskukohase Canon S2IS-i ja sellegagi ei oska midagi teha.:)))Jõudu sulle!

 4. Anonymous says:

  mind huvitaks kohati, et millised objektiive sa kasutad?…mis on kõige “pikem” neist ntx

 5. Remo says:

  Seda on väga südantsoojendav kuulda, Kerkel :) Aitäh! :)Nüüd tehnilise poole juurde. Olen natuke üle aasta kasutanud digitaalset peegelkaamerat Canon 20D. Objektiivide fookuskaugus on jäänud 17-300mm vahele.Praegu kasutan enamjaolt Canoni 300mm F4 IS fix objektiivi, mille vahele saab vajadusel ka x1.4 konverteri panna.Pildistan alati RAW formaati ning Photoshopis panen vaid levelid(valge ots/must ots) paika. Pilti vähendades lisan ka teravust.Canon PS S2 IS on kompaktide seas väga kiidetud kaamera – hea valik!Zoom on tal kah vist 36-432mm. Igaljuhul toredaid pildistamis hetki! :)

 6. Toplaan says:

  Tervist, ma küsiks seda, et mis kella paiku te loomi näete (pean silmas metskitsi). Mis kella ajal nad kõige rohkem liiguvad. Olen väga tänulik kui vastaksite. Loodan, et see ei ole saladus.

 7. Tere Toplaan! Ei, ei ole see mingi saladus :) Metskitsi võin ma näha iga kell, sest aastatega on kogenud juba omajagu teadmisi, mille tõttu tean, kuhu vaadata või kust neid leida.

  Need, kes päevasel ajal redus püsivad on aktiivsed vahetult enne ja paar tundi peale päikesetõusu ning õhtusel ajal vastupidi. Umbes kaks tundi enne ja tund peale loojangut. Eks tühi kõht paneb asjad paika ning nii ei ole mingi ime ka päevasel ajal aktiivselt toitu otsivad metskitsed.

 8. Toplaan says:

  Tänan väga. Oli abi. :)

Leave a Reply

Telli foto
Raamat
Kalender
Taustapildid

Autor

Remo SavisaarRemo Savisaar on sündinud 1978. aastal Tartus. Loodus on teda köitnud juba lapsepõlvest saadik. Loodusfotograafiaga on Remo tegelenud viimased 19 aastat. Tema töid on pärjatud mitmesuguste auhindadega ja need on leidnud tunnustust ka rahvusvahelisel tasandil. Remo pildipäevik blog.moment.ee tunnistati 2006. aasta loomafotode kategoorias maailma parimaks (Photobloggies 2006 Awards). Loe edasi »

Arhiiv