Meie säravaim pärl – Jäälind, Kingfisher – portrait, Alcedo atthis

December 7th, 2006 by Remo Savisaar | Filed under Birds / Linnud .


Kevad-suvised päikesetõusud koos jäälindudega pakkusid iga kord elamuse.
Koos nautisime päikesetõuse ning alustasime hommikut.
Pildil on hetk, kus isane jäälind pidas pesauru süvendamise ajal hetkelise pausi ning heitis pilgu taevasse.
Valvet pidas temast vähem kui meetri kaugusel istuv emaslind. Taustaks jäi selektiivselt valgustatud liivakivi.
Varjest. Täiskaader. Pildistatud ikka Eestis.

Tags: , ,

8 Responses to “Meie säravaim pärl – Jäälind, Kingfisher – portrait, Alcedo atthis”

 1. geo.leo says:

  Silma peegeldusest paistab vist varje ja isegi objektiiv?Väga mõnus pilt.

 2. R says:

  Pilt on suurepärane!küsimus, kus tehtud?

 3. Jon says:

  What a wonderful photograph. The detail and depth of field is supurb.

 4. BC says:

  Kingfishereid a’ka jäälinnud pidavat eestis väga tavalised olema aga mina nägin neid esimest korda vabas looduses hoopis Indias, kus nad ookeanikaldal väga aktiivselt tegutsesid. Kahjuks ei olnud mul piisavalt kõva teleobjektiivi et mõnda isendit nii lähedalt pildile saada..aga see siin on sul hästi tabatud.

 5. Anonymous says:

  Järjekordne suurepärane pilt. Tuleb vist hakata sõnaraamatust otsima sünonüüme sõnadele “ilus, kena, suurepärane, imeline, kaunis” jne. Muuseas, Remo, ma juba tükk aega mõtlen, kas sa kunagi kassikakku ka oled pildistada saanud… Oleks vinge näha pilti sellest võimsast linnust.

 6. PP says:

  Olemata üldse mitte foto- ega linnu- ega mitte ka loodusespetsialist, tahan Sind tänada selle eest, et oma piltidega suudad mu päeva alati paremaks teha :) Kusjuures peaaegu iga kord suudad Sa üllatada. Jään huviga ootama uusi pärleid.

 7. Remo says:

  geo.leo: silmast peegeldub natuke võsa ning puu, mille all varje oli :)rait: Tartumaalbc: Kust sinu informatsioon pärineb, et nad VÄGA tavalised on ning mille/kellega võrreldes tavalised? :)Väga tavalised on Eestis rasvatihased. Keda pesitseb meil 200 000-300 000 paari.Jäälinde pesitseb aga Eestis 200-500 paari ning talvine arvukus olenevalt jääoludest 25-100 lindu.Muide, see Indias nähtud kingfisher, kas ta oli ikka seesama(Alcedo atthis)? Sest levinumad on seal hoopiski üpriski julged ning meie jäälinnust poole suuremad Ruske-safiirlinnud (Halcyon smyrnensis).ja viimaks, mis teleobjektiiv sul seal kasutada oli? 70-200? anom: Kassikakku ma vabas looduses veel kahjuks näinud ega pildistanud ei ole – mererannikualad ning saared on mulle põhjalikumaks tundma õppimiseks veel kaugeks jäänud. Küll aga on mulle kunagi üks kassikakk käele istuma pandud. Väga aukartust äratav tunne oli.PP: :)

 8. Lauri says:

  Jäälindu näevad vähesed, kuid mõni saab nende lõua-alusest isegi pildi teha :)Ise olen näinud jäälindu Ahja jõel.

Leave a Reply

Telli foto
Raamat
Kalender
Taustapildid

Autor

Remo SavisaarRemo Savisaar on sündinud 1978. aastal Tartus. Loodus on teda köitnud juba lapsepõlvest saadik. Loodusfotograafiaga on Remo tegelenud viimased 19 aastat. Tema töid on pärjatud mitmesuguste auhindadega ja need on leidnud tunnustust ka rahvusvahelisel tasandil. Remo pildipäevik blog.moment.ee tunnistati 2006. aasta loomafotode kategoorias maailma parimaks (Photobloggies 2006 Awards). Loe edasi »

Arhiiv