Händkakk ja kuu, Ural owl and the moon, Strix uralensis

January 29th, 2007 by Remo Savisaar | Filed under Birds / Linnud .

Tags: , , ,

3 Responses to “Händkakk ja kuu, Ural owl and the moon, Strix uralensis”

  1. Erko H. says:

    Eriti mõnus! Ma ei mõista kuidas te neid kakke nii tihti ülesse leiate. Kas nende talve jahipiirkond on suhteliselt paikne? Ma olen nüüd kuu jooksul ühes kohas kaks korda kakku näinud, korra autost traadi peal ja teinekord metsas kõndides lendas ta minu peale minema. Ülejäänud kordadel on olnud tühjus. Kas õige käitumine oleks vaikselt tema lennusuunas järgi marssima hakata kuni järgmise peatuspaiga leiab või sõltub see nii konkreetsest isendist, kas jääb lähedale seisma või lendab kaugemale ära?

  2. Anonymous says:

    Väga mõjuv. Jalgu nagu polekski.

  3. Remo says:

    Erko, kui juba kahel korral ühes ja samas kohas teda kohanud oled, siissoovitan aga kohta järjekindlusega edasi kammida – tõenäosus teda uuestikohata on suur. Ise avastasin oma maadelt ühe hännaka, kes talvekssisse oli kolinud. Talvitumiseks vajavad emas- ja isaslinnud omaette territooriumi.Ka saabub meile talvituma põhjapoolsemaid isendeid.Taaskohtumine selle hännakaga leidis aset aga alles kuu aega hiljem, olles teda varemkordi 15 otsinud. Hilisemad kohtumised on väiksemate vahedega olnud – tema lemmik piirkonnad on mulle selgemaks saanud. Vahemaa ühe ja teise koha vahel on olnud kuni 4km.Märgin ära, et minu viimastel hännaka piltidel on 3 eri hännakat,mitte kõik ühest ja samast kohast. Vahemaa ~35km.Ka sõltub see ikka isendist ja muudest teguritest, kas hännakas lendab kaugemale või jääb järgmise sobiva puu võrastikku passima. Pilguga on mõtekas lindu alati saata, sest tihti jääb järgmine peatuspaik veel sinu vaatevälja – pilk peab aga terav olema ;)Minu kogemus on, et 4/5 ära lendavatest leian ma uuesti üles. Kui silmasid tema järgmist peatuspaika, siis läheneda tuleks väga vaikselt, kiirustamata,linnule harjumiseks aega andes. On isendeid, kes on väga julged, teisele piisab aga ainuüksi auto seisma jätmisest ning näed teda vaid metsa sügavusse kadumas. Taaskohtumisi soovides,Remo.

Leave a Reply

Telli foto
Raamat
Kalender
Taustapildid

Autor

Remo SavisaarRemo Savisaar on sündinud 1978. aastal Tartus. Loodus on teda köitnud juba lapsepõlvest saadik. Loodusfotograafiaga on Remo tegelenud viimased 19 aastat. Tema töid on pärjatud mitmesuguste auhindadega ja need on leidnud tunnustust ka rahvusvahelisel tasandil. Remo pildipäevik blog.moment.ee tunnistati 2006. aasta loomafotode kategoorias maailma parimaks (Photobloggies 2006 Awards). Loe edasi »

Arhiiv