Kohtumine kõrrepõllul, meeting with a roe deer.

January 18th, 2007 by Remo Savisaar | Filed under Mammals / Imetajad .


Taamal hakkas silma kõrrepõllul olev küngas. Tuul oli sellel päeval(loe: eile) võimsalt tugev, mis tõstis hiilimise edukust. “Küngas” oli ametis vesiselt põllult toidupoolise otsimisega. Aeg ajalt kuulatades ning ümbrust uurides. Paaril korral vaatasin, et nüüd on minek kah – tegelane uuris mitmel korral vesisel kõrrepõllul lamavat tompu ning tegi ähvardavaid samme. Tomp püsis liikumatuna, helituna. ~20min hiljem olin soovitud kaugusel ning sain metskitse toimetamisi lähedalt nautida.


Toitu otsides ning kõhtu täites liikus metskitseke aina lähemale ning nii lahutas meid vahepeal vaid paar meetrit. Kui märgadest riietest tingitud külm näpistanud ei oleks, oleksingi end vaatepilti nautima unustanud. Külm tegi aga liiga ning sundis lahkuma.


Mõtlesin, kuidas lahkuda nii, et metskits nüüd šokki ei saaks. Otsustasin et vilistan tasakesi – ei midagi. Kõnetasin kitsekest: “Tere kitseke”. Loom tõstis pea, vaatas ning otsustas teha paar hüpet eemale. Sealt mind siis uuesti uurima jäädes ning vaikselt eemaldudes. Kui meid lahutas juba ~80m tõusin lõpuks püsti ja lahkusin. Kitseke jäi mind pilguga saatma.

Tags: , ,

7 Responses to “Kohtumine kõrrepõllul, meeting with a roe deer.”

 1. Kätlin says:

  lahe lugu :)

 2. Anonymous says:

  Ääh, ma kõngen alaväärsusse selliste piltide tõttu.

 3. Villem Voormansik says:

  Pildid on tõesti väga vinged, eriti viimane, kus kitsel hein suus. Ma ka ükskord proovisin kitsedele vilistada. Täitsa kõvasti vilistasin, aga need ainult vaatasid korra. Võibolla saaks vaikse vile varjus kitsedele lähedale hiilida:D

 4. Anonymous says:

  Hästi meeleolukas nägu on kitsel. Kuule, Remo, sa tee metssigadest ka pilti, kui need, kärsad maas, tuhnivad.

 5. Anonymous says:

  Võrratud pildid! Nagu üks eelnev postitaja – ka mind närib kadeduseuss… :))

 6. Kunter says:

  Väga vahva seeria

 7. elly says:

  see esimene pilt küngas-tagumikust on väga klid xDloom on omas elemendis ja süvenenud o m a tegemistesse. vat, mis minu jaoks juurde annab

Leave a Reply

Telli foto
Raamat
Kalender
Taustapildid

Autor

Remo SavisaarRemo Savisaar on sündinud 1978. aastal Tartus. Loodus on teda köitnud juba lapsepõlvest saadik. Loodusfotograafiaga on Remo tegelenud viimased 19 aastat. Tema töid on pärjatud mitmesuguste auhindadega ja need on leidnud tunnustust ka rahvusvahelisel tasandil. Remo pildipäevik blog.moment.ee tunnistati 2006. aasta loomafotode kategoorias maailma parimaks (Photobloggies 2006 Awards). Loe edasi »

Arhiiv