Valguses ja varjus, Light and dark

October 23rd, 2007 by Remo Savisaar | Filed under Close-up / Lähivõtted .

pärlid, pearls, härmatis, frost, frosty, härmas, hallahommik, hallad

8 Responses to “Valguses ja varjus, Light and dark”

 1. Mikk says:

  Suurepärane:D Aga mis ava ja säri võis olla?

 2. Remo says:

  1/1000, f5.6

 3. Mikk says:

  Aitäh, hmm suht “valge” objektiiv siis ju, ise oleks ilmsel valinud mingi 1/250 ja 4, kuid arvan, et pilt oleks jäänud üsna pime, kuigi see oleneb ka, mis film parasjagu sees, kuid teil on ju digipeegel.(millalgi olete selle küsimusele juba vastanud, aga ei mäleta enam) Igal juhul väga positiivse elamuse annavad teie tööd:)

 4. Remo says:

  Mikk, ega midagi segi pole ajanud? :)mida suurem avaarv, seda pimedam toru ja vastupidi. 1/250 ja f4 puhul oleks see pilt tugevas ülesäris, valge, põlenud mass :) jah, digipeegel ning iso oli 400 peal :)

 5. Mikk says:

  hmm ei usu, mida suurem ava number seda väiksem ava ehk vähem valgust objektiiv läbi laseb- ehk siis sama, mis teie väitsite, kuid millegi pärast on sellise kobminatsiooniga pildid mul hoopis alasäristatud, kuid enamasti kasutan filme mis on iso 200. hommiku valguses tekivad ülesärid mul kuskil 1/125 ja 4 juures ja seda ka ikk pigem täispäeva valguse juures, normaalsed pildid enam vähem päeval mul 1/250 ja 5,6 või 8 juures, kui kui vaadata seda pilti uuesti, siis jah teil on õigus, päike on juba üsna kõrgel ju;)

 6. Remo says:

  päike oli selle pildi ajal ikka väga madalal – muidu oleks kogu see värvidemäng juba ammu ära sulanud :)kas te enne säri kah mõõdate või panete silma järgi? selle pildi puhul mõõtsin ise säri valgustatud alalt, kuna särimõõdik mõõdab heleda osa halliks, siis panin +1 särikomensatsiooni. nii sain õige säri, milleks selle pildi puhul f5.6 juures oli 1/1000. ühte ja seda õiget, täpset säri, iga olukorra jaoks aga pole :)

 7. Mikk says:

  Ei, pildistan üldjuhul suhteliselt vähe ja ei ole endale valgusemõõtjat ostnud ehk siis silma järgi jah ning nii totakas kui see ka ei tundu pildistan ainult ühe objektiiviga, mis on mõeldud portee fotode jaoks ja aparaadiks vana hea zenit. Hmm nojah, aga valgustatud alal on valgus ikka päris ere, et päikest peaks ikka horsiondilt terve rattana näha olema:) Jah tõesti õiget säri ei ole olemas, oleneb ju mida ka pildil näidata tahakse ja kui suur on pildi sügavus:)

 8. kr1s71na says:

  jube-jube-jube-HEA ….ma lausa väsin kommentaaridest (samas ei suuda kommenteerimata jätta) :D palju häid pilte!

Leave a Reply

Telli foto
Raamat
Kalender
Taustapildid

Autor

Remo SavisaarRemo Savisaar on sündinud 1978. aastal Tartus. Loodus on teda köitnud juba lapsepõlvest saadik. Loodusfotograafiaga on Remo tegelenud viimased 19 aastat. Tema töid on pärjatud mitmesuguste auhindadega ja need on leidnud tunnustust ka rahvusvahelisel tasandil. Remo pildipäevik blog.moment.ee tunnistati 2006. aasta loomafotode kategoorias maailma parimaks (Photobloggies 2006 Awards). Loe edasi »

Arhiiv