Jõudemonstratsioon – Lauk, Coot, Fulica atra

September 11th, 2009 by Remo Savisaar | Filed under Birds / Linnud .


“Lained olid kaldasse kuhjanud murtud pilliroogu ja seal ulpis ka üks suurem puuront. Need olid sobilikud randumiseks ja laugud ronisid veest välja. Enamik pilliroo peale, teised puunotile. Viimane oli eelistatum, kuid sellele pääsesid vaid valitud. Need, kes tüli ei soovinud, jäid pilliroole, kus jätkus ruumi kõigile. Ega kaua aega ei möödunudki, kui üks puurondile roninud laukudest leidis, et aitab kah. See ront on minu! Idamaised võitluskunstid olid tal hästi selged. See oli muljetavaldav! Puurondil istus ka üks väiksema nokakilbiga lauk, mis viitas sellele, et tegemist oli vastassoo esindajaga.
Arvatavasti oli see üks põhjus, miks riiukukk esinema kukkus.
Kuiva trenni tehes demostreeris ta meistri käe all omandatud võtteid, andes aimu, mis ootab ees emaslinnu kõrval istuvat isast, kui too kohe jalga ei lase! Kõrged hüpped, mille ajal jalgadega kiireid lööke näidati, ja tagatipuks veel löögid tiibadega – see ootas ees rivaali.
Seda kõike demonstreeris ta sõna otseses mõttes väljakutsutava nina all, pannes viimase närvid proovile. Pole just väga meeldiv, kui keegi sul nina all ärpleb. Tundus, et kisub kismaks, mille peale ka teised lähedal olevad laugud põnevusest kaelad pikaks ajasid. Kismaks aga ei läinud, sest väljakutsutav otsustas taanduda. Ju ei olnud asi seda väärt või polnud temast lihtsalt vastast.”
R.Savisaar “Loodus kutsub

7 Responses to “Jõudemonstratsioon – Lauk, Coot, Fulica atra”

 1. Kätlin says:

  see on pigem jätk eelmisele pildile, balletietenduses on teine vaatus.

 2. Anonymous says:

  issand, irnu erneks praegast! :D :D :D

 3. hanny / quadrisquare says:

  Remy,
  Longtime past that I came here for a look, but now I’m here again…
  Coots, aren’t their legs and beaks
  ( more ) red ?
  I saw them -other ones ofcours- in Holland and here in France more
  colorfull….
  I’m looking farder for your others pictures I didn’t see before…
  Have a nice weekend and foto-harvest forest-walks !
  hanny – toulouse – france

 4. Sille says:

  Suurepärane hetk ja mõnus lugu.

 5. anni says:

  ilus.

 6. Anonymous says:

  asssaa!

 7. Merka says:

  Club kung-fu. ;)

Leave a Reply

Telli foto
Raamat
Kalender
Taustapildid

Autor

Remo SavisaarRemo Savisaar on sündinud 1978. aastal Tartus. Loodus on teda köitnud juba lapsepõlvest saadik. Loodusfotograafiaga on Remo tegelenud viimased 19 aastat. Tema töid on pärjatud mitmesuguste auhindadega ja need on leidnud tunnustust ka rahvusvahelisel tasandil. Remo pildipäevik blog.moment.ee tunnistati 2006. aasta loomafotode kategoorias maailma parimaks (Photobloggies 2006 Awards). Loe edasi »

Arhiiv