Munade paigutamine, Laying eggs

July 12th, 2012 by Remo Savisaar | Filed under Close-up / Lähivõtted .

Liidrik, Damselfly, kiil, vesi, tiik, water, pond, muneb, munemas, laying eggs, egg deposition, paarike, paar, tandem
Veetsin eile pikalt aega tiigi kaldal. Olin seadnud endale eesmärgiks jäädvustada hetk, kus liidrikute paar laskub mõnele veetaimele, et siis sinna alla muneda. Hetk ise on üsna üürike. Tiik on aga suur ja ruumi on seal palju. Väljakutseks oli jäädvustada see tegevus lähedalt ning profiilis. Õhtu lõpuks olidki mõned soovitud pildid käes :)

PS Juhul, kui emane munemistuhinas vee alla vajub, siis on isane see, kes ta vee alt välja sikutab.

Tags: ,

5 Responses to “Munade paigutamine, Laying eggs”

 1. Terry says:

  Great shot and reflections

 2. Anonymous says:

  Väga hea. Ei teadnudki, et neil keha niimoodi paindub. Kes need pruunid pealtvaatajad on?

 3. Aime says:

  Kas siis on nii, et see alumine tegelane on emane liidrik ehk muneja? Ja see, kes üleval, on isane ehk et see, kes emast häda korral pinnal hoiab?
  Väga huvitav ja erakordne lugu, ja teadmine veel peale selle!

 4. cax says:

  Need pealtvaatajad oleksid nagu vesijooksikud. Teate küll, sihukesed pikakoivalised tegelased nagu ühed ämblikumoodi loomad keldrites, muudkui piklikuma kehaga ja panevad mööda vett nagu jeesukesed :D

Leave a Reply

Telli foto
Raamat
Kalender
Taustapildid

Autor

Remo SavisaarRemo Savisaar on sündinud 1978. aastal Tartus. Loodus on teda köitnud juba lapsepõlvest saadik. Loodusfotograafiaga on Remo tegelenud viimased 19 aastat. Tema töid on pärjatud mitmesuguste auhindadega ja need on leidnud tunnustust ka rahvusvahelisel tasandil. Remo pildipäevik blog.moment.ee tunnistati 2006. aasta loomafotode kategoorias maailma parimaks (Photobloggies 2006 Awards). Loe edasi »

Arhiiv