Laanepüükukk, Hazel Grouse, Bonasa bonasia

November 21st, 2013 by Remo Savisaar | Filed under Birds / Linnud .

Laanepüükukk, Hazel Grouse, Bonasa bonasia Alutaguse rahvuspark, Alutaguse National Park Remo Savisaar Eesti loodus  Estonian Estonia Baltic nature wildlife photography photo blog loodusfotod loodusfoto looduspilt looduspildid
Teder ja metsis on meie kanalistest ehk kõige enam teada-tuntud. Üks meie levinumaid metsakanalisi on aga hoopis varjatud eluviisiga laanepüü, kes elab meie metsades paikselt, aastaringselt. Lähedalt õnnestub seda lindu näha paraku väga harva. Minu arvates on tegu ühe meie kaunima kanalisega! Siinsel pildil on laanepüükukk.

Tags: , ,

3 Responses to “Laanepüükukk, Hazel Grouse, Bonasa bonasia”

  1. Triin says:

    Ilus on ta tõesti – niimoodi pildilt näeb ikka palju paremini :) Metsavahel teda märgata on suhteliselt keeruline ja kohtumistest on mulle meelde jäänud ainult punane silm. Samas hommikuti autoroolis olen pidanud ikka mitmeid kordi järsult pidurdama, et ootamatult kurvi tagant nähtavale ilmuvale püüle mitte otsa sõita. Kruusateed neile meeldivad :)

  2. Cax says:

    Ilus kirju tibu :) Sihukesed võiks kodus ka olla :)

  3. lendav says:

    Tore teada, millist tibukest metsateedel sõites puu tagant puu tagant piilumas olen näinud. Aitäh!

Leave a Reply

Telli foto
Raamat
Kalender
Taustapildid

Autor

Remo SavisaarRemo Savisaar on sündinud 1978. aastal Tartus. Loodus on teda köitnud juba lapsepõlvest saadik. Loodusfotograafiaga on Remo tegelenud viimased 19 aastat. Tema töid on pärjatud mitmesuguste auhindadega ja need on leidnud tunnustust ka rahvusvahelisel tasandil. Remo pildipäevik blog.moment.ee tunnistati 2006. aasta loomafotode kategoorias maailma parimaks (Photobloggies 2006 Awards). Loe edasi »

Arhiiv