Habekakk, Great Grey Owl, Strix nebulosa

January 31st, 2014 by Remo Savisaar | Filed under Birds / Linnud .

Habekakk, Great Grey Owl, Strix nebulosa Alutaguse rahvuspark, Alutaguse National Park Remo Savisaar Eesti loodus Estonian Estonia Baltic nature wildlife photography photo blog loodusfotod loodusfoto looduspilt looduspildid
Olin juba paar aastat pidanud plaani võtta ette talvised kakuotsingud Ida-Virumaal, lootuses seal kohata väga haruldast habekakku. 2009. aasta alguses saabus teade, et taas üle 100 aasta oli leitud see võimas kakuline meil pesitsemas. See uudis andis lootust ning 2011. aasta talvel sai plaan teoks – suundusime sõbraga kammima Ida-Virumaa suuri ning lõputuid metsalaame. Kahe kuu jooksul sai habekaku nägemise lootuses maha sõidetud enam kui 1500 kilomeetrit. Käidud läbi lugematul arvul raielanke, metsasihte ning välju. Ikka päikesetõusust pimedani. Lõpuks kandis see kõik vilja ning kahel korral leidis aset üsna üürike kohtumine selle suursuguse kakuga. Meie oma habekakuga!

Location: Alutaguse rahvuspark, Alutaguse National Park, Estonia

Tags: , ,

6 Responses to “Habekakk, Great Grey Owl, Strix nebulosa”

 1. Tanel Aruoja says:

  Vinge! Sel talvel ka otsingutel käinud? :)

 2. Nadege says:

  Beautiful!

 3. Ingrid says:

  like!

 4. Valeriy Maleev says:

  Класс!

 5. Valmar says:

  Neetult ilus pilt, see puuderida ja valgus on ikka üle mõistuse…kadedaks tegev…

 6. Triin says:

  Ilus, läbimõeldud. Isegi tiib on sätitud metsatuka kumerust jälgima justkui oleks sellisel hetkel aega maa ja ilm :)

Leave a Reply

Telli foto
Raamat
Kalender
Taustapildid

Autor

Remo SavisaarRemo Savisaar on sündinud 1978. aastal Tartus. Loodus on teda köitnud juba lapsepõlvest saadik. Loodusfotograafiaga on Remo tegelenud viimased 19 aastat. Tema töid on pärjatud mitmesuguste auhindadega ja need on leidnud tunnustust ka rahvusvahelisel tasandil. Remo pildipäevik blog.moment.ee tunnistati 2006. aasta loomafotode kategoorias maailma parimaks (Photobloggies 2006 Awards). Loe edasi »

Arhiiv