Pea imetabane pööramisvõime, Head twisting

June 10th, 2014 by Remo Savisaar | Filed under Birds / Linnud .

Kõrvukräts, Long-eared Owl, Asio otus Remo Savisaar Eesti loodus Estonian Estonia Baltic nature wildlife photography photo blog loodusfotod loodusfoto looduspilt looduspildid
Mis pidi see pea nüüd siis on?!

Seda, et kakud suudavad pöörata oma pead, vaadates selja taha, teavad paljud. Olles täpsem, siis nad võivad keerata oma pead ~270kraadi.

Seda, et see pea tiirleb otsas justkui kellaosuti, ühte ja teistpidi, seda aga väga tihti ei teata ega nähta. Just sellise etenduse pakkus mulle mõni päev tagasi üks noor kõrvukräts! Mul oli võimalus see ka piltidele püüda! :) Miks ta nii teeb? Eks ta püüdis aru saada, kelle või millega on minu näol tegu, uurides mind põhjalikult. Vaatepilt oli koomiline, üllatav, imetabane.

Tags: , ,

4 Responses to “Pea imetabane pööramisvõime, Head twisting”

 1. Vabakogu says:

  Tõepoolest – imetlusväärne osavus !

 2. cax says:

  Hommikused võrgutusvõimlemised ehk harjutused kaelale ;P

 3. Ingrid says:

  Naera või ribadeks. Nagu mingi kosmosemutt. Ma poleks vist suutnud pildistades ka tõsiseks jääda. :)

 4. Ats says:

  Kakud kuulevad väga hästi heli suunda. Peaga vehkimine võib neile olla sama, kui kassile on kõrvade liigutamine.

Leave a Reply

Telli foto
Raamat
Kalender
Taustapildid

Autor

Remo SavisaarRemo Savisaar on sündinud 1978. aastal Tartus. Loodus on teda köitnud juba lapsepõlvest saadik. Loodusfotograafiaga on Remo tegelenud viimased 19 aastat. Tema töid on pärjatud mitmesuguste auhindadega ja need on leidnud tunnustust ka rahvusvahelisel tasandil. Remo pildipäevik blog.moment.ee tunnistati 2006. aasta loomafotode kategoorias maailma parimaks (Photobloggies 2006 Awards). Loe edasi »

Arhiiv