Põldvarblane, Tree Sparrow, Passer montanus

January 13th, 2015 by Remo Savisaar | Filed under Birds / Linnud .

Põldvarblane, Tree Sparrow, Passer montanus Remo Savisaar Eesti loodus Estonian Estonia Baltic nature wildlife photography photo blog loodusfotod loodusfoto looduspilt looduspildid

Tags: , ,

5 Responses to “Põldvarblane, Tree Sparrow, Passer montanus”

 1. elmey says:

  Lovely!

 2. Cax says:

  Põldvarblane on ikka siuke ilus kirju lind. Koduvarblasi pole ma aga juba ammust aega enam näinud, ja nüüd lugesin kuskilt, vist Looduskalendri lehe pealt, et neid pidigi olema väheks jäänud. No ühed igatahes heki sees plirtsuvad, aga lähemalt pole neid näinud, misned just täpselt on.

 3. Maire Mäe says:

  Kuhu on küll jäänud minu lemmikud koduvarblased, vallatud sulikesed, näpsamas aeglasema koguka tuvi eest süütäisi?
  Ka tuvisid ei näe enam viimase kolme aasta jooksul korterist õue minnes maja ees oleval pargi õuel.

 4. Maire Mäe says:

  Ootan väga koduvarblaste kadunise, harva esnemise kohta lp hr Remo Savisaarelt vastust, kommentaari.
  Tänades Aili-Maire H.

 5. Tere Maire!
  Ega ma nüüd spetsialist ei ole, kuid oletusi on mitmeid. Linnapildis on varblased tõepoolest justkui ära kadunud. Üks põhjus võib olla see, et tänapäeval ehitatakse ja ka soojustatakse hooneid nii, et vähenenud on soodsaid pesitsuskohad varblastele. Näiteks minu kodukandis, Tartu külje all paiknevas alevis, on väga tugev põld- ja koduvarblaste asurkond. Siin pesitsevad nad räästapääsukeste pesades, enne, kui päris omanikud pesitsemisega algust teevad. Niisamuti kasutatakse neid pesi ka talvisel ajal ööbimiseks.

  Viimase paarikümne aastaga on tugevasti vähenenud ka farmide arv, mille lähedal varblased elasid ja kus ka toitumas käidi.

  Ühe põhjusena olen kuulnud ka seda, et libedatõrjeks ei kasutata enam soola vaid kangemaid keemilisi vahendeid. Varblased puutuvad sellega aga otseselt kokku.

  Eks üht-teist (vareste ja hakkide rohkus) on veel ning kardan, et selles võibki olla see põhjus.

Leave a Reply

Telli foto
Raamat
Kalender
Taustapildid

Autor

Remo SavisaarRemo Savisaar on sündinud 1978. aastal Tartus. Loodus on teda köitnud juba lapsepõlvest saadik. Loodusfotograafiaga on Remo tegelenud viimased 19 aastat. Tema töid on pärjatud mitmesuguste auhindadega ja need on leidnud tunnustust ka rahvusvahelisel tasandil. Remo pildipäevik blog.moment.ee tunnistati 2006. aasta loomafotode kategoorias maailma parimaks (Photobloggies 2006 Awards). Loe edasi »

Arhiiv