Pulmarüüs tutkas, Ruff in breeding plumage

April 15th, 2015 by Remo Savisaar | Filed under Birds / Linnud .

Tutkas, Ruff, Philomachus pugnax Remo Savisaar Eesti loodus Estonian Estonia Baltic nature wildlife photography photo blog loodusfotod loodusfoto looduspilt looduspildid
Pulmarüüs isased tutkad on minu jaoks ühed ägedama välimusega linnud, keda meil näha võib. Mäletan hästi, kui nägin lapsena Rein Marani filmi “Tutkad” – olin neist lindudest lummatud! Kahjuks võib neid tänasel päeval kohata enamasti vaid läbirändel, sest kunagisest suurest asurkonnast on meile alles jäänud vaid kümmekond pesitsevat emaslindu. Tutkas kuulub Eestis I kaitsekategooriaga loomaliikide ehk kõige rangemini kaitstavate liikide hulka.

Tags: , ,

4 Responses to “Pulmarüüs tutkas, Ruff in breeding plumage”

 1. Anonymous says:

  Osssaaa … milline barokk!!

 2. Cax says:

  Tutkad on tõesti ka mul ühed lemmiklinnud – just need pulmarüüs isased, et iga lind on isemoodi. Ma’b teadnudki, et nad nii rangelt kaitse all on, et õieti põlegi teisi (:O

 3. Kaido says:

  Võimas! Ise olen korduvalt pildistanud emaslinde, kuid uhkete isastega pole õnne olnud. Kui emaseid ja pulmarüüs isaseid võrrelda, siis ega ei ütlekski, et samast liigist :)

 4. l'angevine says:

  j’adore ces plumes où il gonfle et aussi la partie basse du mouvement,une merveille

Leave a Reply

Telli foto
Raamat
Kalender
Taustapildid

Autor

Remo SavisaarRemo Savisaar on sündinud 1978. aastal Tartus. Loodus on teda köitnud juba lapsepõlvest saadik. Loodusfotograafiaga on Remo tegelenud viimased 19 aastat. Tema töid on pärjatud mitmesuguste auhindadega ja need on leidnud tunnustust ka rahvusvahelisel tasandil. Remo pildipäevik blog.moment.ee tunnistati 2006. aasta loomafotode kategoorias maailma parimaks (Photobloggies 2006 Awards). Loe edasi »

Arhiiv