Valvamas, Gurading

February 11th, 2016 by Remo Savisaar | Filed under Birds / Linnud .

Nurmkana, Grey Partridge, Perdix perdix talv talvine Remo Savisaar Eesti loodus  Estonian Estonia Baltic nature wildlife photography photo blog loodusfotod loodusfoto looduspilt looduspildid
Nurmkanade pundis on alati keegi, kes peab valvet. Mida väiksem on nurmkanade salk talvel, seda suurem on ka nende valvsus kiskjate suhtes. See on seotud grupiviisilise valveloleku tasemega, sest mida rohkem isendeid on salgas, seda väiksem on tõenäosus langeda röövluse ohvriks.

Üks Rootsis läbiviidud uuring näitas, et emaslinnud valivad endale paariliseks isaseid ka käitumise järgi. Nimelt eelistasid emaslinnud neid isaseid, kes olid salkades valvsama käitumisega röövlite suhtes. Selliste isaste valvsus osutus oluliseks ka pesitsusajal.

Tags: , ,

2 Responses to “Valvamas, Gurading”

  1. l'angevine says:

    oh superbe avec ce fond et arrière

  2. Triin says:

    Kõik peale vahimehe on kui kivid või mullamättad. Maskeerumise meistriklass.

Leave a Reply

Telli foto
Raamat
Kalender
Taustapildid

Autor

Remo SavisaarRemo Savisaar on sündinud 1978. aastal Tartus. Loodus on teda köitnud juba lapsepõlvest saadik. Loodusfotograafiaga on Remo tegelenud viimased 19 aastat. Tema töid on pärjatud mitmesuguste auhindadega ja need on leidnud tunnustust ka rahvusvahelisel tasandil. Remo pildipäevik blog.moment.ee tunnistati 2006. aasta loomafotode kategoorias maailma parimaks (Photobloggies 2006 Awards). Loe edasi »

Arhiiv