Ilves, Eurasian lynx

April 11th, 2016 by Remo Savisaar | Filed under Mammals / Imetajad .

Felis lynx, Ilves, Lynx Remo Savisaar nature wildlife photography photo blog loodusfotod loodusfoto looduspilt looduspildid
Veel kuu aega tagasi ajasin aktiivselt ilvese jälgi ning mitmel korral tuli vaid tõdeda, et viibime ühel ajal samas metsas.
Reedel taaskord seal liigeldes naeratas aga õnn! Ilves vilksas üle tee ning suundus metsa! See oli minu neljas kord näha ilvest! Vaatlus kestis rekordiliselt kaua – üle 15 minuti! :) Sellest poole aja viibis ilves vaateväljas, kuid sulandudes ideaalselt kuluheinaga, jäi ta märkamatuks! Võimas oli see “Ohoo!” efekt, kui viimaks tegelast märgatud sai!

Tags: , , ,

2 Responses to “Ilves, Eurasian lynx”

  1. Cax says:

    Huvitav, kust on tulnud see totakas linnalegend, et ilves varitseb puu otsas saaki ja kargab sealt siis inimesele turja? No leopard viib saagi puu otsa ja võib sealt siis alla karata, aga et ilves…? Sügavas metsas pole ju selliseid puidki, kus otsas passida – nende kuusepilbaste peal nagu ei turni ja mändidelgi pole metsas allpool oksi, samuti kaskedel, ning vaher, pärn ja jalakas sügavas metsas ei kasva, tammesid on ka suht vähe.

  2. Triin says:

    Uudishimulik tegelane! Aga arusaadav. Ilvese asemel olleks tahaks tõenäoliselt isegi teada, kes see koguaeg kodumetsas ringi luusib.

Leave a Reply

Telli foto
Raamat
Kalender
Taustapildid

Autor

Remo SavisaarRemo Savisaar on sündinud 1978. aastal Tartus. Loodus on teda köitnud juba lapsepõlvest saadik. Loodusfotograafiaga on Remo tegelenud viimased 19 aastat. Tema töid on pärjatud mitmesuguste auhindadega ja need on leidnud tunnustust ka rahvusvahelisel tasandil. Remo pildipäevik blog.moment.ee tunnistati 2006. aasta loomafotode kategoorias maailma parimaks (Photobloggies 2006 Awards). Loe edasi »

Arhiiv