Peoleo, Golden Oriole, Oriolus oriolus

May 18th, 2016 by Remo Savisaar | Filed under Birds / Linnud .

Peoleo, Golden Oriole, Oriolus oriolus Remo Savisaar Eesti loodus Estonian Estonia Baltic nature wildlife photography photo blog loodusfotod loodusfoto looduspilt looduspildid
Peoleod võib looduses kuulda sageli, tema laul on kaunilt kõlav. Lindu ennast näeb aga väga harva, sest talle meeldib tegutseda varjatult ning peamiselt puude ladvaosas. Väljanägemiselt on aga tegu tõeliselt troopilise linnuga ning ka kõik tema poolsada sugulast elavadki troopilises Aafrikas, Aasias ja Austraalias. Pildistatud Tartumaal.

Tags: , ,

3 Responses to “Peoleo, Golden Oriole, Oriolus oriolus”

  1. Priit says:

    Kui peoleo laulab ; on oodata homseks sadu !

  2. Priit, see käib vaid tema kärunuva häälituse kohta, mis on andnud talle ka vihmakassi nime.

  3. Cax says:

    Ai, aga ma olen näinud nii emas- kui isaslindu. Narrisin kord üht peoleod ja vilistasin ta laulu järgi, ja kui ta vihast kräunuma hakkas, kräunusin vastu. Veel kaks peoleod oli ümbruskonnas, nood jähid varsti vakka, aga see üks ei andnud hulk aega alla. Viimaks sai tal siiski villand ja lendasid naisega mõlemad minema. Ja ega emaslindu papli otsas poleks näinud ka, ta on täpselt sama värvi roheline, aga ka isaslind ei paistnud sealt enne välja, kuigi ma üsna täpselt ta asukoha ära peilisin.
    Kolmas troopikalind siniraaliste seast on meil veel (üks on pasknäär, kah sihuke “kirilind”) – siniraag ise, keda ma ka olen näinud oma 30 aastat tagasi, aga kuskilt lugesin, et nad pidid nüüd üsna haruldaseks olema jäänud. Ma nagu ei mäleta, kas sul temast ka pilti on olnud?

Leave a Reply

Telli foto
Raamat
Kalender
Taustapildid

Autor

Remo SavisaarRemo Savisaar on sündinud 1978. aastal Tartus. Loodus on teda köitnud juba lapsepõlvest saadik. Loodusfotograafiaga on Remo tegelenud viimased 19 aastat. Tema töid on pärjatud mitmesuguste auhindadega ja need on leidnud tunnustust ka rahvusvahelisel tasandil. Remo pildipäevik blog.moment.ee tunnistati 2006. aasta loomafotode kategoorias maailma parimaks (Photobloggies 2006 Awards). Loe edasi »

Arhiiv