Sinitihane, Blue tit, Parus caeruleus

November 23rd, 2016 by Remo Savisaar | Filed under Birds / Linnud .

Sinitihane, Blue tit, Parus caeruleus õunad sügis fall apples Remo Savisaar Eesti loodus  Estonian Estonia Baltic nature wildlife photography photo blog loodusfotod loodusfoto looduspilt looduspildid
Eile siidisabasid oodates märkasin sinitihast, kes sõi õuna. Kuidagi harjumatu ja üllatav oli näha, et sinitihane sööb õuna?! Aga nii ongi – talvisel ajal kuuluvad tema toidulauale ka taimede seemned ja marjad. Suvisel ajal peamiselt putukad ja teised väikesed selgrootud.

Tags: , ,

3 Responses to “Sinitihane, Blue tit, Parus caeruleus”

  1. cax says:

    Külmunud õunad on ilmselt veidike käärinud, käärimine aga tekitab alkoholi ja alkohol annab veidike sooja. Egas loom loll ei ole, küll ta teab, mis hea on :)
    Samas räägiti kuskil mingite näriliste kohta, et õuna võid ise süüa kui tahad, tema närib augu sisse ja maiustab seemnetega. Ja nii ongi – mu omad rotid õunaveerandiku saades närivad kõigepealt sealt seemned ära, siis alles läheb õun ise kaubaks.

  2. I. says:

    Nii väike, nii värviline, nii tegus!

Leave a Reply

Telli foto
Raamat
Kalender
Taustapildid

Autor

Remo SavisaarRemo Savisaar on sündinud 1978. aastal Tartus. Loodus on teda köitnud juba lapsepõlvest saadik. Loodusfotograafiaga on Remo tegelenud viimased 19 aastat. Tema töid on pärjatud mitmesuguste auhindadega ja need on leidnud tunnustust ka rahvusvahelisel tasandil. Remo pildipäevik blog.moment.ee tunnistati 2006. aasta loomafotode kategoorias maailma parimaks (Photobloggies 2006 Awards). Loe edasi »

Arhiiv