Esimene lumi soomaastikul, First snow on the bog landscape

October 20th, 2023 by Remo Savisaar | Filed under Bird's-eye view / Linnulennul .

emajõe-suursoo Remo Savisaar Eesti loodus Estonian Estonia Baltic nature wildlife photography photo blog loodusfotod loodusfoto looduspilt looduspildid landscape nature wild wildlife nordic
Peipsiveere looduskaitseala, Peipsiveere Nature Reserve, Estonia

Eile saabus esimene lumi ning ootusärevusega läksin esimese asjana kohe akna juurde, lootes, et meilgi on kena lumevaip. Ei olnud. Uurisin kaameraid ja kogusin infot, saades selgeks, et lumi jääb pooleteise tunnise autosõidu kaugusele. Mis seal ikka, otsustasin, et lähen püüdma hoopis sügisvärve. Taevas olid põnevad lume, lörtsi ja rahepilved ning see sobiks maastikufotole hästi. Otsustasin minna Emajõe-Suursohu. Mida lähemale sihtkohale jõudsin, seda rohkem silmasin siin-seal lund. Soomaastikule jõudes olid olud juba päris magusad. Korralik lumetorm oli üle käinud ning üks kohalik mainis umbes midagi sellist, et “hommikul oli ikka päris jube lugu”. Puud on veel lehtes ning värskelt sadanud märg lumemass murdis omajagu puid, mis piiras ka kohalike liikumist.

Leave a Reply

Telli foto
Raamat
Kalender
Taustapildid

Autor

Remo SavisaarRemo Savisaar on sündinud 1978. aastal Tartus. Loodus on teda köitnud juba lapsepõlvest saadik. Loodusfotograafiaga on Remo tegelenud viimased 19 aastat. Tema töid on pärjatud mitmesuguste auhindadega ja need on leidnud tunnustust ka rahvusvahelisel tasandil. Remo pildipäevik blog.moment.ee tunnistati 2006. aasta loomafotode kategoorias maailma parimaks (Photobloggies 2006 Awards). Loe edasi »

Arhiiv