Merikotkas, White-tailed Eagle, Haliaeetus albicilla

April 16th, 2024 by Remo Savisaar | Filed under Birds / Linnud .

Merikotkas, White-tailed Eagle, Haliaeetus albicilla Remo Savisaar Eesti loodus Estonian Estonia Baltic nature wildlife photography photo blog loodusfotod loodusfoto looduspilt looduspildid landscape nature wild wildlife nordic

Tags: , ,

One Response to “Merikotkas, White-tailed Eagle, Haliaeetus albicilla”

  1. Cax says:

    Lugesin kunagi kuskilt, et lohede kehaehitus on selline, et olenemata sellest, mitu paari jalgu neil on – kaks, neli – ja siis tiivad ka – et nende tiivad ei tohiks neid üldse kanda. No et aerodünaamika on täiesti loogikavastane. Samas nad ju lendavad, eksole, mida ei saa aga ütelda tiibadega sfinkside ja lamassude kohta. Viimased härgadena on ka ilmselgelt liiga rasked, kuid pegasused nt jälle lendavad. Aga sedasama, nimelt aerodünaamiline võimatus, on öeldud ka suurte kullide ja merelindude kohta. No ja mis me hiigellennukitest räägime, ja helikopteritest, kes võtavad pool tosinat tanke omale kõhtu, eksole. Peamine on kütus, st käiviti, ja nagu Panso ütles: kuidas seda lavastada. See ongi põhiprobleem.
    Nüüd aga vaata, kus on ikka tiivad – hea küll, et lindude luud on õõnsad, et kaalu vähendada, kuid ikkagi! Mis võimatust aerodünaamikast me siin siis räägime – loodus on ise kõik kenasti paika pannud!

Leave a Reply

Telli foto
Raamat
Kalender
Taustapildid

Autor

Remo SavisaarRemo Savisaar on sündinud 1978. aastal Tartus. Loodus on teda köitnud juba lapsepõlvest saadik. Loodusfotograafiaga on Remo tegelenud viimased 19 aastat. Tema töid on pärjatud mitmesuguste auhindadega ja need on leidnud tunnustust ka rahvusvahelisel tasandil. Remo pildipäevik blog.moment.ee tunnistati 2006. aasta loomafotode kategoorias maailma parimaks (Photobloggies 2006 Awards). Loe edasi »

Arhiiv